Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi A3 format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusunda işlemleri nereden sağlanacağına bakacağız.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun yavaşladığını ya da içerisine virüs bulaştığını düşündüğünüz an ürünün sıfırlama yoluna gidebilirsiniz. Xiaomi Mi A3 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer hangi aşamaları gözden geçirmeniz gerektiğine bakacağız.

  • Sıfırlama cihazdan cihaza bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir.
  • Dolayısıyla hangi ürünün sıfırlamasını sağlayacaksınız onun marka ve modeline göre araştırma sağlamalısınız.
  • Araştırmasını sağlamış olduğunuz ürünün iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntem içinde sizi bilgilendireceğiz.

Xiaomi Mi A3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi A3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi A3 format atma aşamalarına başlamadan önce telefonunuzdan yedekleri almanız da yarar bulunmaktadır. Yedeklerin alınması sonrasında ise rehberinde yedeklemesini unutmayın. Mcbackup uygulaması ile birlikte rehberi çok basit bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Yine aynı şekilde rehber yedeklemesini yaptığınızda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunların hepsine dikkat etmeniz durumunda cihaz sıfırlama aşamalarında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

  • İlk olarak telefonunuzun menü ekranında yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına dokunun.
  • Oradan da gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Yedekle ve sıfırla demenizle birlikte ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ diyebilirsiniz.
  • Onun sonunda da ‘’Telefonu sıfırla’’ derseniz eğer ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Bahsedilen ayarların işleme konulması ile birlikte artık aşamalar bitmiş olacaktır. İlk sıfırlama yöntemini böylelikle bitirmiş ikinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi A3 sıfırlama

Xiaomi Mi A3 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz