Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi A1 format atma ve sıfırlama ayarlarının hangi alandan yapılacağını ele alacağız.

Telefonlarımızın kullanımlarına bağlı olacak şekilde çeşitli sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Yaşanan aksaklıkların giderilebilmesi için kontrol edilmesi gereken alanlar bulunmaktadır. En son aşama ise cihazın sıfırlama işlemidir. Xiaomi Mi A1 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Öncelikle telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı iki yöntemi de sizin için ele alacağız.
  • Gerçekleştirilen işlemler neticesinde bir sorunsuz olarak sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Xiaomi Mi A1 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi A1 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi A1 format atma ayarlarınızın devreye konulabilmesi için öncelikle telefonunuzun yedeklenmesi gereklidir. Yedeklerimizi almadan sıfırlamaya girerseniz eğer tüm verilerinizi kaybetme durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Rehberin yedeklenmesini sağlanabilmesi için yapmanız gereken ilk işlem ‘’Mcbackup’’ yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu verdiğimiz bilgiler neticesinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir.

  • Cihazınızın sıfırlanabilmesi için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapınız.
  • Devamında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriniz.
  • Ve oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Her şeyi sil’’ dedikten sonra işlemler bitmiş olacaktır.

Telefonunuzun bahsedilen ayarları yaptığınızda ilk sıfırlama yöntemi bitmiş olacaktır. İkinci sıfırlama yöntemi ise aşağıdaki şekilde ilerlemektedir.

Xiaomi Mi A1 sıfırlama

Xiaomi Mi A1 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikElite Dangerous sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikXiaomi Mi Mix 2 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here