Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda Xiaomi Mi 9 SE format atma ve sıfırlama ayarlarınızı nereden yapılacağını konu aldık.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzda meydana gelen arızanın giderilmesini artık araştırma yaparak sağlayabiliyorsunuz. Araştırmalarınız neticesinde işlem başarısız olur ise en son ihtimalde telefonunuzu sıfırlamaktan geçmektedir. Xiaomi Mi 9 SE format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlanacağına bakacağız.

  • Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Kimi telefonun ise iki farklı sıfırlama yöntemi vardır. Sizin telefonunuzda bunların içerisine dahil edilmektedir.
  • Telefonunuzun sıfırlama ayarlarını işleme koyabilmeniz için yapılması muhtemel adımların neler olduğunu gözden geçireceğiz.

Xiaomi Mi 9 SE format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9 SE format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9 SE format atma ayarlarınızı nereden sağlayacağınızı beraber gözden geçireceğiz. Sağlanacak işlem aşamaları sonucunda sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz. Ancak sıfırlama öncesinde cihazınızın içerisindeki yedekleri almayı unutmayın.

Yedeklerinizi alırken telefon yedeklemesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Yedekleri aldıktan sonra hemen sıfırlamaya başlamayın. Telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Telefonunuzun sıfırlama işlemi için öncelikle ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Ayarlar kısmına giriş sağlamanızla birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Ardından da ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Ayarlarınızla beraber telefonunuzun ilk formatlama aşamasını bitirmiş olacaksınız. İkinci formatlama aşaması için ise aşağıdaki verileri takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Mi 9 SE sıfırlama

Xiaomi Mi 9 SE sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz