Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 9 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzda istemediğiniz hatalar meydana gelebilmektedir. Artık hataları sıfırlama yöntemi ile gidermek mümkündür. Xiaomi Mi 9 Pro format atma ve sıfırlama yoluna gitmek istiyorsanız ve aşamaları bilmiyorsanız size yardımcı olacağız.

  • Telefonların kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır.
  • Her cihazın ayrı bir sıfırlama şekli olduğu için çoğu kullanıcı da sıfırlama ayarlarını telefon marka ve modeline göre aratmaktadır.
  • Sıfırlama öncesinde alacağınız önlemlerin neler olduğunu ve hangi adımların takip edilmesi gerektiğini detaylandıracağız.

Xiaomi Mi 9 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9 Pro format atma ayarı öncesinde telefonunuzda almanız gereken yedeklerin hepsini almalısınız. Sıfırlama sonrasında verilerin tamamen gideceğinden ötürü tekrardan kurtarma gibi bir durumunuz ne yazık ki olmayacaktır.

Rehber yedeklemesini istiyorsanız buna en kolay yöntem ‘’Mcbackup’’ uygulamasını kullanmanız olacaktır. Bunların dışında telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Yedeklerinizi aldıktan sonra telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine gelin.
  • Ayarlar kısmına girmenizle birlikte gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim.
  • Devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Son olarak karşınız gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

İlk sıfırlama yöntemini bahsedilen bu ayarlarla birlikte sağlamış olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Mi 9 Pro sıfırlama

Xiaomi Mi 9 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikLittle Nightmares 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikFacebook fazla ödeme aldı ve iki ücret çekildi
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here