Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 9 format atma ve sıfırlama ayarlarının hangi alandan işleme konulacağına dair detayları paylaşacağız.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun içerisinde bulunan ayarların bozulması ya da teknik bir sıkıntı çıkarması üzerine cihazınızı sıfırlamanız gerekebilir. Xiaomi Mi 9 format atma ve sıfırlama adımlarını daha öncesinde yapmadıysanız eğer nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Sizin kullanmakta olduğunuz telefonunuzun da nitekim kendine has yöntemi mevcuttur.
  • Hatta bir yöntem değil iki yöntemi bulunmaktadır.
  • Yöntemlerin neler olduğunu ele alırken sorunsuz şekilde kullanım yapmanızı kolaylaştıracağız.

Xiaomi Mi 9 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9 format atma ayarı öncesinde cihazınızın içerisindeki verilerin kaybolmamasını istiyorsanız yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedeklerin içerisine rehberinizi de dahil ettiyseniz eğer ‘’Mcbackup’’ programından yararlanabilirsiniz.

Yedekler haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Oran bu seviyenin altında ise muhtemel olarak sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ben hazırım diyorsanız sıfırlamaya başlayabiliriz.

  • Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Beraberinde ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına giriş sağlayın.
  • Gelen sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte işlemlerinize devam ediyoruz.
  • Son ekranda da ‘’Telefonu sıfırla’’ ve devamında ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Gerçekleştirilen bu ayarlarınız sonucunda telefonun sıfırlama işleminin ilk aşamasını bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Mi 9 sıfırlama

Xiaomi Mi 9 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikNASCAR Heat 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSignal kişi engelleme ve engelleyemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here