Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 8 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarına dair tüm detay bilgilerini sizlere aktaracağız.

Akıllı telefonlarımızı kullanımları sırasında istenmeyen hatalar meydana gelmekte ve bunlar bazen çözülmeyebilmektedir. Sorunla alakalı olarak sıfırlama yöntemi probleminizi giderebilmektedir. Xiaomi Mi 8 Pro format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda gerekli kontrolleri sizin için yapmış bulunmaktayız.

  • Her telefonun kendine has bir sıfırlama yöntemi olmasından ötürü kullandığınız cihazında aynı şekilde kendine has sıfırlama alanı bulunmaktadır.
  • İki farklı sıfırlama yöntemi olan cihazınızın ayarlarını nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.
  • Ayarları nereden yapacağınıza dair tüm bilgileri ise yazımızda bulabileceksiniz.

Xiaomi Mi 8 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 8 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 8 Pro format atma öncesinde alacağınız yöntemleri de sizinle paylaşıyor olacağız. İlk olarak telefonunuzun yedeklerini almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi alırkende telefon rehberinizin yedeklenebilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yedeklerinizle birlikte telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasında dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm bilgilere dikkat ederken her sıkıntınızda telefonunuzu sıfırlamamanızı da tavsiye ediyoruz. Böyle bir durum telefonunuzun ana kartına hasar verebilir.

  • Verilen bilgileri dikkate almanızla birlikte telefonunuzun menü ekranında ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna tıklayıp ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • İşlemlerinizi sağlamanızla birlikte gelen sayfada ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Bahsedilen ayarlarınızı işleme almanız neticesinde telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları yapılandırabilirsiniz.

Xiaomi Mi 8 Pro sıfırlama

Xiaomi Mi 8 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikAirport CEO Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYAAY videolar otomatik oynamasın ve açılmasın
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here