Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 6X format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlanacağını ele aldık.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzda sorun yaşanması durumunda artık servise götürmeden kısa bir araştırma yaparak sizde giderebilirsiniz. Ancak araştırmalarınızın sonucunda cihazın sıfırlanması da istenebilmektedir. Xiaomi Mi 6X format atma ve sıfırlama konusunda hangi yolların takip edilmesi gerektiğine bakacağız.

  • Vereceğimiz bilgilendirmeler neticesinde telefonunuzda donanımsal bir problem yok ise o giderilecektir.
  • İki ayrı sıfırlama yöntemi bulunmasından ötürü her iki yöntemi ayrı bir şekilde ele alıp probleminizi gidereceğiz.

Xiaomi Mi 6X format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 6X format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 6X format atma ayarlarınız için öncelikli olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin hepsini almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi alırken cihazınızın rehberini de yedekleyebilmeniz için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Tüm yedeklerinizi alırken telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Verilere dikkat etmenizle birlikte artık geriye kalan tek işlem bağlantılarınız üzerinden ilerleme yapmanız olacaktır.

  • Telefonunuzun menü alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim sağlayın.
  • Gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ ekranına dokunup onun sonrasında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Açılan ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğini görüp üzerine tıklamanızla birlikte ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

İlk sıfırlama yöntemini bahsedilen ayarlar ışığında sağlayabilirsiniz. İkinci sıfırlama aşamaları için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 6X sıfırlama

Xiaomi Mi 6X sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikMax Payne 3 Sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikEverest SG DSL2017 kanal ayarı ve kopma sorunu
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here