Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 5X format atma ve sıfırlama konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Günümüz teknolojisinde artık akıllı telefon kullanımları sürekli artış göstermektedir. Dolayısıyla bu cihazlarda da istemediğimiz bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Haliyle sorunların çözümünün sağlanması adına gerekenleri işleme koyacağız. Xiaomi Mi 5X format atma ve sıfırlama işlemi için verilen bilgileri devreye alabilirsiniz.

  • Ayarlarla birlikte telefonunuzun da yaşanan teknik problemlerde giderilmiş olacaktır.
  • Donanımsal bir sorun yaşıyorsanız eğer sıfırlama bu soruna dur demeyecektir.
  • İki farklı sıfırlama yöntemi için nelerin gerekli olduğuna göz gezdireceğiz.

Xiaomi Mi 5X format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5X format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5X format atma ayarları noktasında yardımcı olunabilmesi için yedeklerinizin mutlaka alınması gereklidir. Yedekler alınmadan sıfırlama başlanır ise tüm verilerinizin silinme durumuyla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumun yaşanmaması için hem yedekleri hem de telefonun rehber yedeğini almalısınız.

Elbette sadece yedeklemeyle bitmiyor. Bunun dışında telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Yüzdelik dilim bunun altında ise sorun yaşanma durumu olabilir. Bunun olmaması için ise şarj yüzdesine dikkat etmelisiniz.

  • Telefonun sıfırlama ayarlaması için öncelikle ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriniz.
  • Sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine girerek oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Bu işlemlerin sonunda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ dediğinizde sıfırlama işlemi bitmiş olacaktır.

İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz durumunda sorun kalmayacaktır.

Xiaomi Mi 5X sıfırlama

Xiaomi Mi 5X sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi Max 2 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikF1 2021 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here