Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 5S Pro format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

İndirdiğimiz uygulamalar ve yaptığımız gezintilerden dolayı telefonlarımız yavaşlayıp donma ve kasma sorunu yaşatabilmektedir. Hal böyle olunca da araştırma içerisine girebilirsiniz. Biz ise Xiaomi Mi 5S Pro format atma ve sıfırlama işlemlerine bilgi vereceğiz.

  • Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi olmasından dolayı sizin kullandığınız telefonun da aynı şekilde sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Ayarlarınızın işleme konulabilmesi için gereken işlemler neticesinde sizi bilgilendireceğiz.

Xiaomi Mi 5S Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mİ 5S Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5S Pro format atma ayarları ile ilgili ilk olarak telefonunuzun yedeklemesinin alınması gerekiyor. Yedeklerinizi alarak sıfırlama sonrasında problem yaşamayacaksınız. Rehberin yedeklenebilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Tüm bu bilgilerin dışında telefonunuzun sıfırlanmasına başlamadan önce cihazın şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. Yedeklemeler ve şarj oranına dikkat etmenizle birlikte sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • Cihazın sıfırlanmasın adına öncelikle telefonunuzun menü bölümüne geliniz.
  • Devamında ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokununuz.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemleri bitiriniz.
  • Her şeyi sil dediğinizde cihazın sıfırlama ayarlarını bitirebilirsiniz.

Telefonunuzun sıfırlanma ayarları için ilk işleminizi bitirmiş olacaksınız. İkinci sıfırlama yöntemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mİ 5S Pro sıfırlama

Xiaomi Mİ 5S Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 5 Prime format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Redmi 3S format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here