Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu azımızda Xiaomi Mi 5 format atma ve sıfırlama konusunda sizi aydınlatacağız.

Akıllı telefonlarımızın kullanımları sırasında meydana gelen arızaların giderilebilmesini artık yapacağınız araştırmalar neticesinde kendinizde sağlayabiliyorsunuz. Sorunun giderilmediği durumlarda en son ihtimal ise cihazın sıfırlanmasıdır. Xiaomi Mi 5 format atma ve sıfırlama adımlarını paylaşıyor olacağız.

  • Sorununuz şayet donanımsal değilse eğer sıfırlama sonucunda sorununuzun giderileceğini söylemek mümkündür.
  • Ama siz problemin donanımsal olduğunu düşünüyorsanız bu durumda telefoncuya gitmeniz gerekmektedir.

Xiaomi Mi 5 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5 format atma ayarlarınız öncesinde yedeklemenizi almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi almanızla birlikte rehber yedeklemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Rehberin yedeklemesi bittiğinde ise artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

Rehber yedeklemesinin bitmesi sonrasında şarj yüzdesinin ise %70 ve üzerine olması gerekmektedir. Yüzdelik dilim bunun altında olması durumunda sorun yaşama ihtimaliniz de bir o kadar yükselmiş olacaktır.

  • Verdiğimiz bilgileri işleme koymanız durumunda cihazınızın ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriyoruz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Tüm ayarlar neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda işlemler bitmiş olacaktır.

İşlemlerinizi verdiğimiz ayarlar neticesinde sorun giderilecektir. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları devreye koyabilirsiniz.

Xiaomi Mi 5 sıfırlama

Xiaomi Mi 5 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 5 Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi 4S format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here