Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 4S format atma ve sıfırlama ayarları konusunda bilgi vereceğiz.

Telefon ayarlarında meydana gelen arızalar neticesinde sorunlar oluşabilmektedir. Tabi bu sorunların giderilebilmesi için yapılması gereken işlem ise sıfırlama yöntemine gidilebilmektedir. Xiaomi Mi 4S format atma ve sıfırlama işlemleri hakkında sizi bilgilendireceğiz.

  • Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunduğundan ötürü mevcut telefonunuzun sıfırlanması için gerekenleri ele alacağız.
  • İlk olarak vereceğimiz ayarlara oldukça dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Xiaomi Mi 4S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4S format atma işlemi için öncelikle telefonunuzun yedekleme ayarlarını yapmanız gerekiyor. Yedekleme almadan gireceğiniz sıfırlama ayarları muhtemelen sorun yaşanmanıza neden olacaktır. Böyle bir sorunun önüne geçilebilmesi için ise yedekleri alırken telefon yedeklemesini de almalısınız Rehber yedeklenmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanması gerekmektedir.

Bilgilerin yedeklenmesi ile beraber telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olması lazım. Bu yüzdelik diliminin altında değilse sorun yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

  • Var olan ayarları işleme koymanız durumunda cihazınızın ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriyoruz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Tüm işlemler neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda işlemler bitmiş olacaktır.

Gerçekleştirilen ayarlar neticesinde ilk işlem bitmiş olacaktır. İkinci sıfırlama işlemleri için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 4S sıfırlama

Xiaomi Mi 4S sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 5 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi 4C format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here