Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 11 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme alacağınıza bakacağız.

Teknoloji geliştikçe kullanıyor olduğumuz telefonlarında özellikleri hızla geliştirilmektedir. Elbette akıllı telefonlarda da istemediğimiz arızalar meydana gelebilmektedir. Arızaların giderilebilmesinin en son yöntemi olarak da sıfırlama gelmektedir. Xiaomi Mi 11 format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Ayarların işleme alınabilmesi için hangi yolları takip etmeniz gerektiğini sizlere bildirirken sorunun yaşanmaması adına da alacağınız önlemlerden bahsedeceğiz.
  • Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de sizlere ayrı ayrı bildireceğiz.
  • Birlikte gerçekleştirdiğimiz işlemlerin sonucunda sorun kalmadan ilerleme sağlayabileceksiniz.

Xiaomi Mi 11 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 11 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 11 format atma ayarlarınızın öncesinde cihaz içerisindeki yedeklerinizi almanız öneriyoruz. Yedeklerinizi alırken rehberinizi, uygulama şifrelerinizi de unutmamanız gereklidir. Bilgileri belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte telefonunuzun şarj oranı da dikkat etmeniz gerekiyor.

Telefonunuzun şarj oranı da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Şartları ben yerine getirdim diyorsanız geriye cihazın sıfırlaması kalmaktadır. İlgili sıfırlamanın hangi yollardan işleme koyulacağını adım adım vereceğiz.

  • Öncelikle telefonunuzun menü alanından ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Ayarlar alanına erişim yapmanızla birlikte gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Beraberinde ise açılan sayfada yer alan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Daha sonra ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek en son aşama da ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterliliğini koruyacaktır.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde sağlamanız doğrultusunda formatlama işlemlerinin ilk ayağını bitirmiş olacaksınız. İkinci ayağı için ise aşağıdaki verilerin takibini sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi 11 sıfırlama

Xiaomi Mi 11 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz