Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 10T Pro format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda nerelere giriş yapabileceğinize ilişkin sizi bilgilendireceğiz.

Telefon kullanımlarınız esnasında istemeden de olsa problemler yaşanabilmektedir. Yavaşlık, virüs bulaşması ve diğer teknik problemler can sıkılmasına neden olabiliyor. Haliyle sorunların giderilebilmesi için de güzel bir sıfırlama çözüm olmaktadır. Xiaomi Mi 10T Pro format atma ve sıfırlama işlemlerini daha öncesinde yapmadıysanız eğer nasıl sağlanacağına dair bilgilendirme vereceğiz.

  • Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri göndermenizle birlikte sorunsuz şekilde kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz.
  • Kullanıyor olduğunuz cihazın iki ayrı sıfırlama yöntemini de sizinle paylaşarak sıfırlamanızı tamamlamanıza yardımcı olacağız.
  • Onun öncesinde de alacağınız önlemlerinde neler olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

Xiaomi Mi 10T Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10T Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10T Pro format atma işlemleri öncesinde tüm cihazlarda olduğu için bu telefonunuzda da yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Bilgilerin kaybolmadan sıfırlamayı devreye alabilmeniz için bunun gerekli olduğunu unutmamanız lazım. Yedeklerinizi alırken, rehberi, ve uygulama verilerinizi de bir kenara not etmeniz de yarar var. Rehber yedeklemesini kolay şekilde sağlayabilmeniz için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Elbette sadece bu bilgileri alarak önleminizi almış olmuyorsunuz. Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Şarj bilgilerine de dikkat etmenizle birlikte artık sıfırlama ayarlarına başlayabiliriz.

  • Cihazın sıfırlama işlemleri için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Ayarlar kısmına erişim yapmanızla birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına girin.
  • Devamın da ise gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • İşlemlerin sonuna geldiğinizde ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Ayarlarınızı devreye almanızla birlikte ilk sıfırlama yöntemini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 10T Pro sıfırlama

Xiaomi Mi 10T Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz