Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 10T format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusundaki ayarlarınız hakkında bilgilendireceğiz.

Kullanmakta olduğunuz telefonlarınızda meydana gelen sorunların giderilmesini sağlayabilmeniz için artık kısa araştırmalar sağlamanız yeterli olmaktadır. En son ihtimal ise telefonu sıfırlamak olduğu için sıfırlayacağınız telefonunun modelini ve markasını yazarak araştırmaya girmeniz yeterlidir. Xiaomi Mi 10T format atma ve sıfırlama işlemleriniz konusunda sizi bilgilendirebilmek için nelerin gerekli olduğunu konu aldık.

  • Normalde telefonunuzun sıfırlanabilmesi için öncesinde alacağınız önlemler bulunmaktadır.
  • Bu önlemlerin alınmaması durumunda cihazın sıfırlamasına başlarsanız üzüleceğini sonuçlarla karşılaşmanız muhtemeldir.
  • Sorunun ortadan kaldırılabilmesi için sizden istediğiniz bilgileri harfiyen devreye koymanız yeterlidir.

Xiaomi Mi 10T format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10T format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10T format atma ayarlarınızı devreye almadan önce ilk olarak telefonunuzun içerisindeki bilgilerin yedeklenmesi gereklidir. Yedeklemelerinizi almanızla beraber uygulama şifrelerini bir kenara not alarak ‘’Mcbackup’’ uygulamasını indirerek rehberin yedeklemesini işleme koyabilirsiniz. Rehber yedeklemesini de işleme almanızla birlikte geriye sıfırlamaya başlamak kalacaktır.

Ancak onun öncesinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü sıfırlama işlemleri sırasında telefonun şarjının bitmesi ürünün tekrar açılmamasına neden olabilecektir.

  • Verdiğimiz bilgileri dikkate almanız durumunda telefonunuzun menü ekranından ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapın.
  • Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ bölmesine dokunun.
  • Son açılan sayfada ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek gelen ‘’Her şeyi sil’’ bölmesine dokunmanızla birlikte işlemleriniz bitmiş olacaktır.

Telefonunuzun sıfırlama işlemlerinin ilk ayağı bahsedilen bu ayarlar neticesinde bitirmiş olacaksınız. İkinci işlemlerini ise aşağıdaki bilgiler doğrultusunda kaleme alabilirsiniz.

Xiaomi Mi 10T sıfırlama

Xiaomi Mi 10T sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikVainglory sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSignal indiremiyorum yükleyemiyorum ve hata veriyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here