Paylaş

Kıymetli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Fastboot modu kapatma ve kapanmıyor diyorsanız eğer konu ile ilgili neler yapılması gerektiğine bakacağız.

Telefon kullanımları kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kimi Android işletim sistemli telefonlardan vazgeçemez iken kimisi de iOS işletim sisteminden vazgeçmemektedir. Özellikle son yılların en gözde markalarından birisi olan Xiaomi ise adından sıkça söz ettirmeyi başarmaktadır. Sizde telefon kullanımı olarak Xiaomi’yi tercih ediyorsanız bir çok özelliğini de araştırıyorsunuzdur. Xiaomi Fastboot modu kapatma ve kapanmıyor şeklinde araştırma sağladıysanız, konuyla ilgili işlemlerinizi nasıl devreye alacağınıza bakacağız.

Fastboot modunun ne işe yaradığını ve bunun telefonlarınız üzerindeki etkisinin ne olduğunu bildirirken aynı zamanda özelliğin nasıl kapalı duruma getirileceği konusunda da sizleri bilgilendireceğiz. Bu sayede Fastboot modunu Xiaomi telefonunuzda kapalı duruma getirirken aynı zamanda ne anlama geldiğini de ayrıntılarıyla birlikte sizlere aktaracağız.

 Xiaomi Fastboot modu kapatma ve kapanmıyor

Xiaomi Fastboot modu kapatma ve kapanmıyor

Xiaomi Fastboot modu kapatma işleminin hangi alandan sağlanacağına bakmadan önce bu özelliğin nasıl bir görev üstlendiğini ilk önce ele alacağız. Fastboot modunun asıl görevi Android işletim sistemli telefonunuzun yeniden yükleme işlemi sırasında kurulum aşamalarına yardımcı olmaktadır. Bu mod telefonunuzda açık iken Xiaomi cihazınıza bağlı ve uygun versiyonun yeniden yükleme işlemlerini ele alabilirsiniz.

Bu modun kullanımı cihazdan cihaza göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yani her telefonun ayrı bir tuş kombinasyonunun olduğunu söyleyebiliriz. Bazı telefonlarda Power ve Ses açma tuşu ile birlikte işlem sağlanırken bazı telefonlarda ise bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Modun aktif bir şekilde kullanımının sağlanabilmesi için ise data kablosu ile beraber bilgisayarınıza bağlı tutulması gerekiyor. Böylelikle kullanımı aktif bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Xiaomi telefonlarınızdan bu modu kapatmak istiyorsanız eğer oldukça basit bir yöntemi bulunmaktadır. Belirttiğimiz tuşa uzunca süre basılı tutmanızla birlikte Fastboot modundan çıkmış olacaksınız. Telefonunuzda bulunan güç tuşuna uzunca basılı tutmanız halinde bu modu pasif duruma getirebilirsiniz. Kapatma işlemleriniz için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Fastboot modu kapanmıyor

Xiaomi Fastboot modu kapanmıyor diyenler için ise ayrıca konuyu ele almış bulunuyoruz. Fastboot mod içerisinde bulunan menü alanına geldiğinizde ses arttırma ve kısma tuş kombinasyonlarınızı kullanarak Reboot system now seçeneği üzerine gelerek bu modun kapatılma işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Harici bir çözümü ise arka tarafında yer alan pilin çıkartılması sonrasında da bu modun pasif duruma getirme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Xiaomi cihazınızla alakalı sormak istediğiniz farklı bir konu varsa eğer bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here