Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Black Shark format atma ve sıfırlama adımlarının hangi alandan yapılacağına dair sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefon kullanımlarınız esnasında indirilen uygulamalarınızdan ötürü telefonlarınızda yavaşlamalar görebilirsiniz. Böyle durumlarda en son işlem olsa da telefonun sıfırlaması cihazınızı hızlandıracaktır. Xiaomi Black Shark format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlanacağına dair bilgileri sizinle paylaşacağız.

  • Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi olmasından dolayı kullanmakta olduğunu telefonunuzun da kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır.
  • İki farklı sıfırlama metodu olmasından ötürü bu yöntemlerin neler olduğuna göz gezdireceğiz.
  • Birlikte sağlanan aşamalarla birlikte telefonunuzu problemsiz şekilde sıfırlayabileceksiniz.

Xiaomi Black Shark format atma ve sıfırlama

Xiaomi Black Shark format atma ve sıfırlama

Xiaomi Black Shark format atma aşamaları konusunda işlemlere başlamadan önce kullanıyor olduğunuz telefonunun yedeklerini almanız gereklidir. Yedekleri almadan sıfırlamaya başlarsanız hatalarla karşılaşma ihtimaliniz de oldukça yüksektir.

Yedeklerinizi işleme koymanızla birlikte telefonunuzun rehber yedeğini de almanız gereklidir. Cihazın yedeğini alabilmeniz için ‘’Mcbackup’’ yararlanabilirsiniz. Yine aynı şekilde cihazınızın şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Tüm belirtilen şartları yerine getirmeniz durumunda ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş sağlayın.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim.
  • Gelen sayfada ‘’Fabrika verileri sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Ve en son aşamada yer alan ‘’Telefonu sıfırla’’ ikonuna tıklayıp gelen ekranda da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Sağladığınız aşamalar sonucunda cihazın sıfırlama işlemlerinin ilkini tamamlamış olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Black Shark sıfırlama

Xiaomi Black Shark sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikResident Evil Village sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikEVEREST EWR-958N Repeater kurulumu ve ayarları
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here