Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiamomi Mi Mix 3 5G format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonlarda oluşan arızaların çözümünün sağlanabilmesi için izlenmesi gereken bazı ayarlar bulunmaktadır. Ayarlar netice vermediğinde ise sıfırlama yöntemine gidilmektedir. Xiamomi Mi Mix 3 5G format atma ve sıfırlama işlemlerinin nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzda meydana gelen bir arızanın giderilmesi için artık kısa bir araştırma sağlamanız yeterlidir.
  • Araştırmalarınız netice vermediği taktirde son olarak sıfırlama yöntemine gidilmektedir.
  • Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun iki ayrı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü bu yöntemlerin her birini ayrı ayrı sizler için kaleme alacağız.

Xiamomi Mi Mix 3 5G format atma ve sıfırlama

Xiamomi Mi Mix 3 5G format atma ve sıfırlama

Xiamomi Mi Mix 3 5G format atma ayarlarınız için telefonunuzda bulunan yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi aldıktan sonra cihaz içerisindeki verilerinizin sıfırlama aşamalarını bu doğrultuda işleme koyabilirsiniz.

Rehber yedeğini de almayı unutmayın. Rehberin yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. Telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olması durumunda artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Ayarlarınızı yapmanızla birlikte artık telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip işlemlere başlayabilirsiniz.
  • Ayarlar kısmından da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Onun sonrasında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Ve en son aşamada ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Ayarlarınızı bahsedilen şekilde işleme koymanızla birlikte telefonunuzun sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiamomi Mi Mix 3 5G sıfırlama

Xiamomi Mi Mix 3 5G sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikRIDE 4 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram anket oluşturma ve yapma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here