Paylaş

Wp nedir ne işe yarar nasıl kullanılır. Sosyal medya ortamında gezinti sağladığımızda ya da biriyle mesajlaştığımızda duyduğumuz wp’nin ne olduğunu anlatacağız.

Günlük yaşamımızda hiç kullanmadığımız ama sosyal medya hesaplarında sürekli telaffuz etiğimiz kısayolların çoğaldığını söyleyebiliriz. Örneğin instagram sayesinde DM yazısını gördüğümüzde mesaj anlamına geldiğini anında anlayabiliyoruz. Yine aynı şekilde yaptığımız paylaşımlara verdiğimizde TBT yazısıyla birlikte geçmişten çekilmiş olan resmin paylaşıldığını söyleyebiliyoruz. Bu örneklendirmeleri çoğaltabilmek mümkündür. Eminim sizlerde çoğu arkadaşınızdan wp’ye bak diye bir bilgi mesajı almışsınızdır. Bunu diler facebook’tan diler instagram’dan ya da normal konuşurken söyleyebilirsiniz. Wp’nin ne demek olduğunu bilmeyenler ise bu soru karşısında oldukça şaşırabilirler. Bunu şuanda herkes biliyor diye düşünenleriniz olabilir. Fakat wp teriminin ne için kısaltıldığını bilmeyen kişi sayısı oldukça fazladır. Wp sosyal medya alanında Whatsapp anlamına gelmektedir. Yani kişi sizi whatsapp’a davet etmektedir.

Wp nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

Wp ne demek, wp nedir, wp nasıl kullanılıyor, arkadaşım bana wp’ye gel diyor ancak wp ne demek bilmiyorum, wp ne oluyor, wp’nin Türkçedeki anlamını nedir, wp hangi işlemler için kullanılır. Belirttiğimiz üzere bundan sonra sosyal medya hesaplarınızdan ya da normalden konuşmuş olduğunuz birisinin size wp’ye gel demesi halinde bunu Whatsapp olarak anlayabilirsiniz. Kişi sizi whatsap uygulamasına davet etmektedir.

Wp ne demek

Kısaltmalar sadece whatsapp için sağlanmamıştır. Daha aklımıza gelmeyen bir çok kısaltmanın olduğunu söyleyebiliriz. Bundan sonrasında instagram, facebook, twitter ya da normal mesajlaşma işlemleri sırasında biri size wp’ye gel derse doğrudan bunu whatsapp’a gel olarak anlayabilirsiniz.

Wp nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, wp nedir, wp ne demek, wp ne anlama geliyor, wp ne işe yarıyor, wp anlamı

Biriyle konuştuğumuz sırada hele bir wp’ye baksana kelimesini eminim çok kez duymuşsunuzdur. O yüzden bu terimin ne için kısaltıldığını bilmeniz ilerleyen dönemlerde sizlere sorun yaşatmayacaktır. Sizlerde terimin whatsapp anlamına geldiğini öğrendikten sonra artık arkadaşlarınıza wp’ye bak ya da gel diyerek onları bu alana davet edebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp sürümünüz bu mesajı desteklemiyor

Wp nedir ne işe yarar nasıl kullanılır sorusunun yanıtına ilişkin bilgilerini paylaşmış bulunuyoruz. Wp ile alakalı merak ettiğiniz farklı bir konu varsa bunu bize yorum kısmından paylaşmanız dahilinde yine aynı şekilde bilgilendirmeyi aktaracağız.

Wp nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, wp nedir, wp ne demek, wp ne anlama geliyor, wp ne işe yarıyor, wp anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here