Paylaş

Windows sunucu meşgul hatası alıyorum.Bilgisayar açılışında sunucu meşgul hatası alanlar için alınan hatanın nasıl giderileceğine ilişkin çözümü sunacağız.

Bilgisayarımızın işletim sistemlerine bağlı olacak şekilde değişkenlik gösterebilmektedir. Windows sürümlü bilgisayarlarda bazen bazı sorunlar baş gösterebilmektedir. Özellikle bilgisayarın açılma sırasında oluşan temel sıkıntılar kullanıcılar da moral bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Yani örneğin bilgisayar açıldığında mavi ekranın gelmesi, siyah ekranda kalması ya da buna bağlı çeşitli uyarı bilgilerinin karşınıza gelmesi gibi. Bu ve benzeri hatalar sıkça karşılaşılsa dahi son dönemlerde gelen uyarı ise ”Sunucu meşgul” hatasıdır. Bu hata sonrasında ”Geçiş yap” dedikten sonra bilgisayar açılsa dahi yine de alınan hata can sıkıcı bir hatadır. Sorunu tamamen nasıl çözüleceğini düşünenler için ilgili tüm araştırmaları gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bilgisayar üzerinden sağlanacak bir kaç ayar yöntemi ile alınan hatanın giderilmesi mümkündür. Sorunun giderilebilmesi için 2 yöntem bulunmaktadır. Bu iki yöntemin ikisini de işleme alarak sorununuzu giderebilmeniz mümkündür.

Windows sunucu meşgul hatası alıyorum

Bilgisayar sunucu meşgul uyarısı veriyor, sunucu meşgul hatası geliyor, pc sunucu meşgul diyor, sunucu meşgul hatası nasıl giderilir, bilgisayar açılırken sunucu meşgul diyor neden?, windows sunucu meşgul hatası nasıl giderilir. Başlangıçta gelen bu hata sonrasında bilgisayarınız açılmaktadır. Ancak çözüme dair işlemlerin yapabilmeniz için geçiş yap seçeneği bulunmaktadır. Sorunu nasıl halledeceğimize birlikte bakacağız.

Bilgisayar açılırken sunucu meşgul diyor

Alınan hata sonrasında bilgisayarınızın masa üstü alanına gelebilmek için ”Geçiş yap” demeniz gereklidir. Ki zaten orada da size bu bilgilendirmeyi veriyor olması gereklidir. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarın kapatılıp yeniden açılımında aynı hatayı alıyorsanız bu durumda bilgisayar içinde bir kaç işlem sağlanması gereklidir.

Windows sunucu meşgul hatası alıyorum, pc sunucu meşgul, sunucu meşgul hatası, sunucu meşgul diyor, windows sunucu meşgul, bilgisayar açılırken sunucu meşgul diyor

  • Öncelikle bilgisayarın başlat ya da arama alanına gelerek arama satırı bölümüne ”Çalıştır” yazıyoruz.
  • Yazdıktan sonra gelen arama alanına ”msconfig” yazdıktan sonra tamam diyoruz.
  • Beraberinde karşınıza bir ekran gelecektir. Gelen bu ekranın üst alanında var olan”Hizmetler” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Burada çalışan uygulamalar içerisinde ”Sunucu” yazısını göreceksiniz.
  • Sunucu yazısının solundaki tiki kaldırıyoruz.
  • Uygula diyoruz. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızı bir kapatıp yeniden açmayı deneyin.
  • Eğer hata giderildi ise farklı bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır.
  • Ayarlar sonucunda sorun giderilmediyse yine aynı alana gelerek bu kez ”Başlatma” alanına girerek burada gördüğünüz gereksiz çalışanların yanındaki tiki kaldırıp uygulaya basalım.
  • Bilgisayarı kapatıp açtığınız da artık sunucu meşgul hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Windows sunucu meşgul hatası alıyorum, pc sunucu meşgul, sunucu meşgul hatası, sunucu meşgul diyor, windows sunucu meşgul, bilgisayar açılırken sunucu meşgul diyor Windows sunucu meşgul hatası alıyorum, pc sunucu meşgul, sunucu meşgul hatası, sunucu meşgul diyor, windows sunucu meşgul, bilgisayar açılırken sunucu meşgul diyor Windows sunucu meşgul hatası alıyorum, pc sunucu meşgul, sunucu meşgul hatası, sunucu meşgul diyor, windows sunucu meşgul, bilgisayar açılırken sunucu meşgul diyor

Windows sunucu meşgul hatası alıyorum diyenler yapılan bu işlemler sonucunda hataları hala devam ederse yoruma durumu iletmesi halinde kendilerine cevap yine yorum alanı üzerinden verilmiş olunacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here