Paylaş

Windows bir işletim sistemi bulunamadı. Bilgisayar açılış sırasında An Operating System Wasn’t Found gelen hatanın nasıl giderileceğine bakacağız.

Bilgisayar açılış ekranında ya da ön yükleme sağlarken ”An operating system wasn’t found (Bir işletim sistemi bulunamadı). Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system (Bir işletim sistemi içermeyen tüm sürücüleri çıkarmayı deneyin).” böyle bir uyarı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gelen bu uyarı sizlere BIOS tarafından gösterimi sağlanmaktadır. Alınan hata karşısında nasıl bir yol izleneceğini ve çözüme dair yapılacak işlem aşamaları tek tek sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. BIOS tarafından karşınıza çıkan bir işletim sistemi bulunamadı hatasıyla ilgili tüm detayları aktaracağız. BIOS bilgisayar açılımında anından devreye girerek disk ve belleklerin taramalarını gerçekleştirmektedir. Onun dışında bilgisayarınızın işletim sistemininde tarama ayarlarını gerçekleştirip ve istenilen veriye ulaşım sağlanamadığı taktirde almış olduğunuz bu hata ile karşı karşıya kalırsınız. Meydana gelen bu hatanın giderilmesine yönelik çözüm ayarlarına ise birlikte bakacağız.

Windows bir işletim sistemi bulunamadı

Bilgisayarım işletim sistemini bulmuyor, windows işletim sistemi bulunmadı diyor, An Operating System Wasn’t Found nedir, An Operating System Wasn’t Found nasıl giderilir, windows ön yükleme yaparken An Operating System Wasn’t Found hatasıyla karşılaşıyorum, bilgisayar açılış ekranında An Operating System Wasn’t Found böyle bir uyarı geliyor. Bilgisayarımızı açtığımız da karşımıza bir işletim sistemi bulunmadı şeklinde bir hata gelmesi halinde alınacak önlemleri konu aldık.

Windows işletim sistemi yok diyor

Bilgisayarımızın açılış sırasında meydana gelmekte olan bu hata sonrasında eğer bilgisayara takılı olan bir USB disk ya da harici disk bağlantıları var ise bunları çıkararak o şekilde bilgisayarı açmayı deneyelim.

Windows bir işletim sistemi bulunamadı, an operating system wasn’t found, system wasn’t found hatası, system wasn’t found uyarısı, windows hata veriyor, windows sistem bulamıyor

  • BIOS alanında bir değişiklik sağlandıktan sonra hata meydana gelmeye başladıysa bu durumda yapılan değişikliğin geri alınması gereklidir.
  • Sağlanan ayarlar sonucunda sorun giderilmediyse işletim sisteminde meydana gelen bir hatadan kaynaklı bu uyarı alıyorsunuzdur.
  • Haliyle sorunun giderilebilmesi için hata aldığımız bilgisayarı işletim sistemi diskiyle birlikte açılımını sağlayabilirsiniz.

Windows bir işletim sistemi bulunamadı hatası sonrasında belirtilen ayarları işleme aldığınız da sorun giderilmiş olacaktır. Dilerseniz bir de Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here