Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 11 saat açılmıyor diyenlere özel gerekli makalemizi hazırlamış bulunuyoruz.

Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımızın işletim sistemi artık Windows 11 olarak sistem gereksinimleri tutması durumunda otomatik olarak geçiş sağlanmaktadır. Lakin geçiş yapanların bir çoğu Windows 11 saat açılmıyor demektedir. Biz de saatin çalışmaması ile alakalı gerekli araştırmalarımızı tamamladık.

  • Oluşan sorunun önüne geçilebilmesi için araştırmalarımızı sağlamış bulunuyoruz.

Windows 11 saat açılmıyor

Windows 11 saat
  1. Windows 11 saat çalışmıyor

Normalde sorun oldukça sıkıntı bir durum olmasa da sadece Windows 11 işletim sistemine ait bir problemin olmadığını da sizinle paylaşmakta yarar bulunuyor. Aslında Windows 11 cihazınızda saat simgesine tıklamanızla birlikte yarım açıldığını ancak yanında yer alan ok düğmesine tıkladığınızda ise tam ekran açıldığını da görebilmeniz mümkündür.

Windows 11 yeni bir işletim sistemi olmasından dolayı bazı aksaklıkları beraberinde getirse de sizlerin geri bildirimleriyle birlikte getirilen güncellemeler sonucunda sorunlar anında giderilebilmektedir. Dolayısıyla her türlü sorununuzun giderilebilmesi için geri bildirim vermeniz de yarar bulunmaktadır. Örneğin bazı kullanıcılar da saat sekmesine tıkladığında buranın geç açıldığını söylemektedir.

Belki de bu durumun düzeltilmesi için bilgisayarınıza gelen bir güncelleme var ancak siz güncellemeyi işleme almamış olabilirsiniz. İlgili güncellemenin işleme alınabilmesi için ise Windows + I harfine aynı anda basmanız doğrultusunda işlemleriniz için güncelleştirme ve güvenlik alanına girmeniz yeterlidir. İlgili alana geldiğinizde artık siz de güncellemelerin doğru bir şekilde sağlanış sağlamadığını görebilirsiniz.

  • Windows 11 saat bozuk

Belirtilen işlemlerin sonucunda kısaca bir bilgi paylaşımı vermemiz gerekiyor ise cihazınızda meydana gelmekte olan sorunun temelce nedeni gelen güncelleştirmelerle alakalıdır. Yani cihazınızın sürekli olarak güncel kalmasına dikkat etmeniz gereklidir. Cihazınızı sürekli güncel tutarsanız gelen hatalar da kısa süre içerisine giderilecektir.

Bazı anlarda sorunlar güncel olmanıza rağmen yaşanabilmektedir. Saat cihazınızın donmasından dolayı çalışmayabilir. Böyle anlarda da cihazınızın yeniden başlatılmasını işleme alınmasını sizin için tavsiye ediyoruz. Vereceğimiz bilgileri sorunsuz şekilde işleme koymanızla birlikte problem çözümlenmiş ve hata da giderilmiş olacaktır. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikAndroid indirilen uygulamalar görünmüyor
Sonraki İçerikinstagram bağlantıyı kopyalama nerede
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz