Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Windows 11 profil resmini değiştirme ayarlarını nereden sağlayacağınıza bakacağız.

Windows işletim sistemini artık yeni getirilen Windows 11 işletim sistemin geçiş sağlayabiliyorsunuz. Buradaki ayarlarınızla ilgili de destek almak istediğinizde gelişen teknoloji kapsamında artık google üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz. Kontrollerimizi sağladığımız kadarıyla profil resminin değişimi noktasında araştırma içerisine giren çoğu kullanıcı bulunmaktadır. Windows 11 profil resmini değiştirme ayarları noktasında sizi bilgilendireceğiz.

  • Bilgisayarınızın açılış ekranında gelen profil resminizin kendinize has bir resim olarak belirlemek isteyebilirsiniz.
  • Bunun için bilgisayarınızdan izleyeceğiniz yolu kapsamlı şekilde ele alarak sorununuzun giderilmesine olanak sağlayacağız.

Windows 11 profil resmini değiştirme

Windows 11 profil resmi
  1. Windows 11 profil resmi değişmiyor

Windows 11 işletim sistemli bilgisayarınızda profil resminin değişim ayarlarını işleme koyabilmek için ilk olarak Windows 11 bilgisayarınızda başlat düğmesine dokunun. Devamında da ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştiriniz. Windows 10 ile Windows 11 ayrı bir işletim sistemi olsa da benzerlikleri bulunuyor. Lakin Windows 11 işletim sistemi daha çok Macbook içerisindeki sistem üzerinden benzetilmiş durumdadır.

Ayarlar kısmına erişim sağlamanızla birlikte gelen sayfada ‘’Hesaplar’’ bölümüne tıklayınız. Sonrasında ise alt tarafta bulunan ‘’Bilgileriniz’’ seçeneğine tıklayıp ilerlemenizi sağladığınızda ‘’Dosya seçin’’ seçeneğini göreceksiniz. Oradan da ‘’Dosyalara gözalt’’ diyerek işlemlerinizi ilerletmeniz gerekmektedir.

Windows 11 işletim sistemli bilgisayarınızda ‘’Yeni resim’’ için seçme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Burada size fotoğraf çekmeyi de önerecektir. Ancak siz resim çekip atmak yerine mevcut bir resim yüklemek isterseniz bu alandan seçip yükleme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Windows 11 profil resmi düzenleme

Yukarıda belirtilen ayarlarınız sonucunda Windows 11 işletim sistemli bilgisayarınızdaki profil resminiz değişmiş olacaktır. Şayet ayarlar işleme girmiyor ise bilgisayarınızın arka planında çalışan uygulamaları kaldırarak adımları yeniden gözden geçirmeniz gereklidir. Yine olmaz ise bilgisayarınızı yeniden başlatıp tüm verdiğimiz işlemleri aşamalı olarak devreye koyup yeniden denedikten sonra sorun giderilmiş olacaktır. Windows 11 işletim sistemli bilgisayarınızda sormak ya da farklı bir noktada bilgi almak isterseniz eğer bize bunu yorum bölmesinden ulaştırabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Bizi takipte kalmanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz