Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 10’da Microsoft Teams otomatik başlamasın ve açılmasın istiyorsanız çözüm yazımızda yer almaktadır.

Microsoft teams Kasım 2016 tarihi itibariyle piyasaya sürülmüştür. Microsoft tarafından tasarlanan programda iş yeri sohbetlerinizi, toplantılarınızı ve buna bağlı olacak şekilde not ile eklentilerinizi birleştirebiliyorsunuz. COVİD-19 virüsüyle birlikte eğitimler uzaktan verilmeye başlanınca programın önemi de bir o kadar artmıştır. Lakin bir çok kullanıcı Windows 10’da Microsoft Teams kendiliğinden açılmasın istemektedir.

Yaşanan sorunun önüne geçilebilmesi için yapılması gereken adımları sizler için araştırmış bulunmaktayız. Beraber gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte artık bilgisayarınızı açarken böyle bir uyarı ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Windows 10’da Microsoft Teams otomatik başlamasın ve açılmasın

Windows 10’da Microsoft Teams otomatik başlamasın

Windows 10’da Microsoft Teams otomatik başlamasın istiyorsanız eğer ekranın sol alt tarafında yer alan Teams simgesine dokunun. Daha sonrasında ise ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Tabi Teams alanına sağ tıklamanız gerekiyor. Ayarlar alanından da gelen sayfada ‘’Otomatik çalıştır’’ ya da otomatik çalıştırma seçenekleri bulunmaktadır.

Otomatik çalıştırma seçeneğine dokunmanızla beraber artık Teams uygulaması siz istemediğiniz sürece kendiliğinden açılmayacaktır. Şayet sağ alt kısımda Teams simgesi görünmüyorsa eğer yukarı doğru bakan ok işaretine tıklamanız gerekiyor. Oraya tıklamanız halinde Teams programının simgesini göreceksiniz. Üzerine gelip sağ tıklayıp ayarları belirtilen şekilde devreye alabilirsiniz.

Belirtilen ayarlar işinizi görmediyse eğer programın bilgisayarınızda otomatik olarak açılmaması için ayarlar bölümünden başlangıç alanına gelerek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemini yeni kullanıyorsanız ve bu alana nereden geleceğinizi bilmiyorsanız eğer ilgili adımlar konusunda sizi bilgilendireceğiz. İlk önce Windows tuşuyla birlikte I harfine basmanız durumunda ‘’Ayarlar’’ alanına gelmiş olacaksınız. Oradan da ‘’Uygulamalar’’ bölümüne gelerek sağ tarafın en altında bulunan ‘’Başlangıç’’ yazısına dokunun.

Windows 10’da Microsoft Teams otomatik açılmasın

Windows 10’da Microsoft Teams otomatik başlamasın ve açılmasın

Windows 10’da Microsoft Teams otomatik açılmasın istiyorsanız başlangıç alanına geldiğinizde burada ‘’Microsoft teams’’ programını göreceksiniz. Aktif durumda ise kapalı konuma getirmenizle birlikte artık açılışta kendiliğinden otomatik olarak açılmayacaktır.

Microsoft teams uygulaması ile alakalı karşılaştığınız farklı bir sorun var ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz