Paylaş

Windows 10 zaman çizelgesini açamıyorum. Zaman çizelgesini etkin hale getirebilmek için izleyeceğimiz yollar hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayar kullanıyorsanız eminim gelen güncellemeleri anında yapıyorsunuzdur. 10 Nisan 2018 tarihinde windows 10 işletim sistemine gelen güncelleme ile birlikte zaman çizelgesi özelliği bilgisayarlara gelmiş durumdadır. Zaman çizelgesinin hangi işlemleri sağladığını bir çok kullanıcı bilmediğinden dolayı gelen özelliğin ne işe yaradığı bilinmemektedir. Özellik görev çubuğunun sol tarafında kendine yer edinmiş durumdadır. Ancak bu bazı kullanıcılarda gözükmediği için ve bu özelliğin nasıl açılacağı noktasında sizleri bilgilendireceğiz. Bu sayede bilgisayarınızda çalışan uygulamaları ve buna bağlı geçmiş çalışmalarınızın tamamını görebilirsiniz. Onun dışında görev görünümünü ise geliştirmeye işlem sağlamaktadır. Zaman çizelgesi sadece bu işlemleri kontrol altına almıyor. Sizin belirlediğiniz günün sonunda o gün içerisinde hangi etkinlikleri sağlamışsınız bunların veri dokümanlarını karşınıza sunmaktadır. Hazırsanız bu özelliğin nasıl açıldığını birlikte inceleyelim.

Windows 10 zaman çizelgesini açamıyorum

Windows 10 zaman çizelgesi nerede, windows 10 zaman çizelgesi gözükmüyor, windows 10 zaman çizelgesini etkinleştirme, windows 10 görev görünümü, windows 10 zaman çizelgesi nasıl açılır, windows 10 zaman çizelgesini getirme. Güncelleme ile birlikte gelen zaman çizelgesi geçmiş çalışmalarınız ya da istediğiniz döneme ait çalışmalarınızı karşınıza getirmektedir. Gelen çalışmalar ile birlikte te anlık unuttuğunuz verilere ulaşım sağlayabilmek ya da hatırlamanız mümkündür.

Windows 10 zaman çizelgesi nerede

Zaman çizelgesine ulaşabilmek için ilk olarak Windows tuşuna bastıktan sonra I harfine basıyoruz. Windows + I harfine basılı tuttuğunuz da karşınıza gelecek olan sayfa üzerinden ilerleme sağlayabilmeniz mümkündür. Ayarlar kısmından ‘’Sistem’’ bölümüne erişim gerçekleştirmelisiniz.

Windows 10 zaman çizelgesini açamıyorum, windows 10 zaman çizelgesi, windows 10 zaman çizelgesi nerede, windows 10 zaman çizelgesi etkinleştirme, windows 10 zaman çizelgesi görünmüyor, windows 10 zaman çizelgesi açma

  • Sistem alanına girdiğiniz de ise sol tarafta bulunan seçenekler içerisinde ‘’Çok görevli’’ ayarına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Çok görevli bölümünden de ‘’Zaman çizelgesi’’ alanına erişim sağlayacaksınız.
  • Zaman çizelgesi kapalı ise bu alanı açık hale getirmeniz yeterlidir.

Ayarlar sonucunda zaman çizelgesi ekranın sol altında görev çubuğunda gözükmesi lazım. Gözükmüyorsa görev çubuğuna gelerek sağ tıklayıp ‘’Görev görünümü düğmesini göster’’ butonunu işaretlemeniz yeterlidir.

İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Windows 10 akıllı depolamayı kapatma inceleyebilirsiniz. Mevcut yazımızda aklınıza takılan bir sorun olursa bunu da yorumda bize iletebilirsiniz.

Windows 10 zaman çizelgesini açamıyorum, windows 10 zaman çizelgesi, windows 10 zaman çizelgesi nerede, windows 10 zaman çizelgesi etkinleştirme, windows 10 zaman çizelgesi görünmüyor, windows 10 zaman çizelgesi açma Windows 10 zaman çizelgesini açamıyorum, windows 10 zaman çizelgesi, windows 10 zaman çizelgesi nerede, windows 10 zaman çizelgesi etkinleştirme, windows 10 zaman çizelgesi görünmüyor, windows 10 zaman çizelgesi açmaWindows 10 zaman çizelgesini açamıyorum, windows 10 zaman çizelgesi, windows 10 zaman çizelgesi nerede, windows 10 zaman çizelgesi etkinleştirme, windows 10 zaman çizelgesi görünmüyor, windows 10 zaman çizelgesi açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here