Paylaş

Windows 10 zaman çizelgesi gözükmesin. Zaman çizelgesinin bilgisayarınızın görev çubuğunda gözükmesini istemiyorsanız yapılması gereken ayarları inceleyeceğiz.

Sosyal medya uygulamalarından tutunda tüm teknolojik cihazlara sürekli olacak şekilde belli bir güncelleme gelmektedir. Getirilen güncellemelerle birlikte belli özellikler de cihazlardaki yerini almaktadır. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara 10 nisan 2018 tarihi itibariyle gelen güncelleme sonrasında zaman çizelgesi görev çubuğuna getirildi. Zaman çizelgesinin getirilmesi ile birlikte bir çok kullanıcı bu özelliği aktif olarak kullanır hale gelmiş durumdadır. Yalnız bazı kullanıcılar ister istemez gelen bu özelliğin görev çubuğunda olmasını istememektedir. Yanlışlıkla elinize bu tuşa geldiğin de ekrana bir çok seçenek gelmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak istemeyen kullanıcılar görev çubuğunda bunulan zaman çizelgesinin kalkmasını istemektedir. Nasıl kalkacağı yönünde bilgi sahibi değilseniz çözüme yönelik tüm işlemleri sizlere sunuyor olacağız. Bu sayede hem nasıl geri getireceğinizi hem de tamamen nasıl kaldıracağınızı sizlerde başka bir arkadaşınıza gösterebileceksiniz.

Windows 10 zaman çizelgesi gözükmesin

Windows 10 zaman çizelgesi görünmesin, windows 10 zaman çizelgesini kaldırma, windows 10 zaman çizelgesi nasıl kalkar, windows 10 zaman çizelgesi gelmesin, windows 10 bilgisayarımın görev çubuğunda zaman çizelgesinin gelmesini istemiyorum. Nisan 2018 tarihinde gelen güncelleme ile birlikte bilgisayarlarda artık geçmiş bağlantıları kontrol edebileceğiniz zaman çizelgesi gelmiştir.  Gelen özellik bazı kullanıcılar tarafından çok fazla sevilmemiştir. Özelliğin devre dışı kalabilmesi için yapılması muhtemel ayarlardan bahsedeceğiz.

Windows 10 zaman çizelgesini kapatma

Bilgisayarınızın görev çubuğunun sol menü ekranında bulunan zaman çizelgesine ilişkin döngünün kalkabilmesi için yapılması gereken belli aşamalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki Windows tuşuna basılı tutarak I harfine basmamız halinde karşınıza ‘’Ayarlar’’ gelecektir.

Windows 10 zaman çizelgesi gözükmesin, windows 10 zaman çizelgesi çıkmasın, windows 10 zaman çizelgesi gelmesin, windows 10 zaman çizelgesini kapatma, windows 10 zaman çizelgesi gitmiyor

Ayarlar alanından da ‘’Sistem’’ bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. Sol tarafta bulunan seçenekler içerisinde ‘’Çok görevli’’ yazısını göreceksiniz. Çok görevli bölümüne girdiğiniz de size zaman çizelgesi seçeneğini sunacaktır. Zaman çizelgesini kapalı hale getirip daha sonrasında görev çubuğuna sağ tıklıyoruz.

Görev çubuğuna sağ tıkladıktan sonra da görev görünümü düğmesini göster seçeneği tik işareti vardır. Onun üzerine tıkladığınız da ise tik kalkacak ve sorun giderilmiş olacaktır. Bir problem yaşamaya devam ederseniz yoruma durumu iletebilirsiniz.

Haricinde isterseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 zaman çizelgesini açamıyorum inceleyebilirsiniz.

Windows 10 zaman çizelgesi gözükmesin, windows 10 zaman çizelgesi çıkmasın, windows 10 zaman çizelgesi gelmesin, windows 10 zaman çizelgesini kapatma, windows 10 zaman çizelgesi gitmiyor Windows 10 zaman çizelgesi gözükmesin, windows 10 zaman çizelgesi çıkmasın, windows 10 zaman çizelgesi gelmesin, windows 10 zaman çizelgesini kapatma, windows 10 zaman çizelgesi gitmiyorWindows 10 zaman çizelgesi gözükmesin, windows 10 zaman çizelgesi çıkmasın, windows 10 zaman çizelgesi gelmesin, windows 10 zaman çizelgesini kapatma, windows 10 zaman çizelgesi gitmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here