Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 10 yönet ve aygıt yöneticisi çalışmıyor diyenler için gereken bilgileri konu alacağız.

Bilgisayarlarımızda kullanılan işletim sistemleri bizim isteğimize bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Durum böyleyken Windows 10 işletim sistemi kullanan kullanıcıların karşılaştıkları problemleri ele almaktayız. Son günlerde Windows 10 yönet ve aygıt yöneticisi çalışmıyor diyen kişi sayısının günden güne artış gösterdiğini gözlemlemiş bulunuyoruz.

 • Bilgisayarınızı aygıt yöneticisi kısmı çalışmadığı anlarda ister istemez burada gerçekleştireceğiniz işlemler yarıda kalabilir.
 • Ve bu da sizin sorun yaşamanıza neden olacaktır. Probleminizin giderilebilmesi için nelerin gerekli olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

Windows 10 yönet ve aygıt yöneticisi çalışmıyor

Windows 10 yönet ve aygıt yöneticisi çalışmıyor

Windows 10 yönet çalışmıyor ise sürücülerin kaldırılıp ya da çalışan veya çalışmayan sürücüler konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz. Durum böyle olunca da hızlı bir araştırma içerisine girerek sorununuzu nasıl gidereceğinizi araştırma yapabilirsiniz.

Bu araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek adına yapmanız gereken işlemler için bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız. İlk olarak Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda yönet alanına ‘’Bu bilgisayar’’ ikonuna gelip sağ tıklayıp oradan da ‘’Yönet’’ bölümüne girebiliyorsunuz. Size geldiğiniz ekranda hata veriyor ise çözüm için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle bilgisayarınızın klavyesinde ‘’Windows + R’’ tuşu ile birlikte ‘’Çalıştır’’ alanına gelmelisiniz.
 • İlgili ekrana geldiğinizde ‘’Regedit’’ yazıp tamam butonuna tıklayınız.
 • Beraberinde ekrana kayıt defteri alanı gelecektir. İlgili alanda ‘’HKEY_LOCAL_MACHINE’’ bölümünü görüp onun içerisine giriniz.
 • Bir sonraki ekranda ‘’SOFTWARE’’ bölümüne tıklayınız.
 • Beraberinde de ‘’Classes’’ diyorsunuz.
 • Son olarak ‘’CLSID’’ bölmesine giriyorsunuz.
 • {20D04FE 0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} ve ‘’Shell’’>Manage>Command bölümüne giriş yapıyorsunuz.
 • Geldiğiniz ekranın sağ penceresinde varsayılana çift tıklayınız. Değer verisini siliyorsunuz.
 • Bu alana mmc.exe %windir%\system32\compmgmt.msc ilgili diziyi yazıyorsunuz.
 • Ve tüm bu işlemlerinizi bitirmenizle birlikte ‘’Tamam’’ ikonuna tıklıyorsunuz.

Yapılan ayarlar ışığın da sorununuzu gidermiş ve çözümü sağlamış olacaksınız. Bilgisayarınızın yeniden başlatılması durumunda ‘’Yönet’’ komutu aktif bir şekilde çalışıyor olacaktır.

Windows 10 aygıt yöneticisi çalışmıyor

Windows 10 aygıt yöneticisi çalışmıyor sorunu için belirttiğimiz aşamaları işleme koyduğunuz da artık sorun tamamen giderilmiş olacaktır. Eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden dile getirmeniz yeterliliğini koruyacaktır.

Önceki İçerikWhatsapp süreli mesajlar gözükmüyor ve çıkmıyor
Sonraki İçerikWindows 10 uygulama kaldırma ve program silme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here