Paylaş

Windows 10 yetkisiz değişiklikler engellendi. Bilgisayarda aldığınız bu hatanın nasıl giderileceğine yönelik detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde bulunan Defender özelliği bilgisayarınızı dış etkenlere karşı korumaktadır. Bir çok kullanıcı bundan ötürü antivirüs programı kullanmamaktadır. Denetimli klasör erişimi ise Windows defender parçası olarak bilgisayar da işlev görmektedir. Denetimli klasör ise bazı uygulamaların çalışmasına izin vermemektedir. Engel verdiği için de siz işlem ayarları sırasında yetkisiz değişiklikler engellendi. Bilgisayar da disk ile bellek içerisinde çalışan bazı işlemleri virüs olarak algılaması sonrasında engelleme sağlayabilmektedir. Bu da haliyle yaptığınız işlemlere engel olmaktadır. Yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısına artık bir son vermek isteyenler için konunun araştırmasının içerisine girdik. Birlikte kontrolleri sağladıktan sonra sorun ortadan kalkacak ve problemsiz şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz. Aldığınız hata sonrasında Denetimli klasör erişimini windows 10 cihazınızdan kapalı konuma getireceğiz.

Windows 10 yetkisiz değişiklikler engellendi

Windows 10 yetkisiz değişiklikler engellendi, yetkisiz değişiklikler engellendi ne demek, yetkisiz değişiklikler hatası alıyorum, bilgisayarımda yetkisiz değişiklikler engellendi hatasını gidermek istiyorum, windows 10 denetimli klasör erişimi kapatma, denetimli klasör erişimi nereden kapatılır. İşlemlerin engellemesi durumuyla karşılaştıktan sonra durumun önüne geçilebilmesi içn denetimli klasör erişimi ayarlarını kapatmak için işlemleri sağlayacağız.

Windows 10 denetimli klasör erişimi kapatma

Bilgisayarınız da yetkisiz değişiklikler engellendi hatası sonrasında bilgisayarınızın sol tarafında bulunan arama motoruna ‘’Denetimli klasör erişimi’’ yazıyoruz. Ardından gelen seçeneğin üzerine tıkladığınızda ayar sekmesine erişim gerçekleştireceksiniz.

Windows 10 yetkisiz değişiklikler engellendi, yetkisiz değişiklikler engellendi, windows 10 değişiklikler engellendi, değişiklikler engelledi, windows 10 denetimli klasör erişimini kapatma, denetimli klasör erişimi kapanmıyor

Denetimli klasör erişimi alanı açıksa bu alanı kapalı konuma getirdikten sonra yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısı ortadan kalkacaktır. Kapalı yaptıktan sonra bile hala daha sorun yaşanmaya devam ederse bilgisayarınızı kapatıp yeniden açarak bu işlemi tekrar denemeniz de fayda bulunmaktadır.

İşlem sonrasında artık windows 10 yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısı da giderilecektir. Oluşan temel sıkıntının nedeni defender içerisinde yer alan denetimli klasör erişiminin bazı dosyaları virüs olarak algılayıp bunların önüne geçmesiyle alakalıdır. Çalışan bir uygulamanın çalışmasına engel vermesinde ki neden de buradan kaynaklanmaktadır. Aklınıza takılan bir yer olursa bunu yoruma ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Tik tok ağır çekim nerede gözükmüyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Windows 10 yetkisiz değişiklikler engellendi, yetkisiz değişiklikler engellendi, windows 10 değişiklikler engellendi, değişiklikler engelledi, windows 10 denetimli klasör erişimini kapatma, denetimli klasör erişimi kapanmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here