Paylaş

Windows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum. Metin boyutunun değiştirilebilmesi için bilgisayardan hangi alana giriş yapacağınızı anlatacağız.

Her anlamda gelişen teknoloji bilgisayarlarda da ciddi anlamda kendini hissettirmektedir. Özellikle windows 10 işletim sistemine sahip olan bilgisayar kullanıcıları ne demek istediğimizi daha rahat anlamaktadır. Tüm özelliklerin kullanıcılara sunulmuş olduğu işletim sisteminde her türlü isteğe yanıt verilmektedir. Çözüme dayalı geliştirilen windows 10 işletim sisteminde gelen güncellemeler de bunu tetiklemektedir. Güncellemeler sonrasında yeni özelliklerin bilgisayara eklendiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Bilgisayarınızda ki her türlü ayarın kendinize bağlı olacak şekilde değiştirebiliyorsunuz. Yazı boyutu çok küçük ya da ekrandaki simgeleri küçük olmasından ötürü göremeyebilirsiniz. Bunun ayarlamasını da yine kendinize özgü olacak şekilde ayarlayabilmek mümkündür. Windows 10 bu anlamda tüm ayarlarını kullanıcıların önlerine sermektedir. Ama yeni bir işletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorsanız bazı ayarların hangi alanda olduğunu bilememeniz gayet normaldir. Biz de bu ayarların hangi alanda işleme almanız gerektiğine ilişkin işlemleri birlikte gerçekleştireceğiz.

Windows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum

Windows 10 yazı boyutu değiştirme, windows 10 yazı boyutunu büyütme, windows 10 yazı boyutu nasıl değiştirilir, windows 10 metin boyutunu değiştirme, windows 10 yazı boyutu büyümüyor, windows 10 yazı boyutu değişmiyor. Bilgisayarınız da bu boyutu değiştirebilmeniz için ayarların hangi alanda gerçekleştirmeniz gerektiğini inceleyeceğiz. Windows 10 işletim sistemi alanında karşılaştığınız diğer sorunlara da yine web sitemiz üzerinden ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Windows 10 yazı büyümüyor

Yazı boyutunun değiştirilebilmesi için bilgisayarınızdan ayarlar alanına giriş gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu işlemin en kolay yoldan nasıl yapılacağınız da yine yazı içerisinde belirteceğiz. Windows tuşuyla birlikte I harfine basmanız dahilinde ayarlar alanına geleceksiniz.

Windows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum, windows 10 yazı boyutunu değiştirme, windows 10 yazı büyütme, windows 10 yazı nasıl büyür, windows 10 metin boyutu değişmiyor, windows 10 yazı boyutu değişsin

Ayarlar bölümüne geldikten sonra sağ tarafta bulunan ‘’Erişim kolaylığı’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Erişim kolaylığı alanından da sol menüde yer almakta olan ‘’Monitör’’ bölümüne giriş gerçekleştirelim. Gelen ekranda ‘’Her şeyi daha büyük yap’’ yazısının hemen altındaki ayar sekmesinden yazı boyutuyla alakalı değişikliğinizi sağlayabilirsiniz.

Değişim yaparak ilgili değişiklerinize kendinize bağlı olarak yapabilirsiniz. Yaptığınız işlemlerin devreye girebilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ayarlar için geçerli olacaktır. Tüm bu adımlar yazı boyutunu değiştirmeye yeterlidir. Aklınıza takılan bir yer olursa bunu yorumda bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum haricinde sizin için hazırladığımız Windows 10 yazım denetimi açılmıyor makalemize bakabilirsiniz.

Windows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum, windows 10 yazı boyutunu değiştirme, windows 10 yazı büyütme, windows 10 yazı nasıl büyür, windows 10 metin boyutu değişmiyor, windows 10 yazı boyutu değişsinWindows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum, windows 10 yazı boyutunu değiştirme, windows 10 yazı büyütme, windows 10 yazı nasıl büyür, windows 10 metin boyutu değişmiyor, windows 10 yazı boyutu değişsin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here