Paylaş

Windows 10 word dosyasını şifreleme. Bilgisayarınızdaki Word dosyasının şifrelemek için hangi yolların takip edilmesi gerektiğini haberimizde konu aldık.

İşletim sistemi ne olursa olsun aslında Office programlarını kendinize göre şifrelemeye alabilirsiniz. Bilgisayarlarınızda çok önemli dosyalar da hazırladığınız olmuştur. Şifreleme artık tüm cihazlarda ki yerini almış durumdadır. Telefon, tablet, bilgisayar, girdiğimiz uygulamaların tamamında şifreleme olayı bulunmaktadır. Her şeye ayrı ayrı verdiğimiz şifreler belli bir zamandan sonra unutulabilmektedir. Dolayısıyla şifre bağlantılarınızı belirlediğiniz de ya da değiştirdiğiniz de hepsini bir kenara not almanız gerekiyor. Tabi tanımlı olan şifrelerin haricinde de özel bir korumaya ihtiyaç duyulabilmekte. Bilgisayarda Word dosyasında hazırlamış olduğunuz bir dosyanın önemli olmasından dolayı onu özel bir korumaya almak istiyorsanız şifrelemek en doğru işlerden birisidir. Şifreleme ayarlarını Word dosyası için nereden yapacağınıza ise birlikte adım adım bakacağız.

Windows 10 word dosyasını şifreleme

Windows 10 office programını nasıl şifrelerim, windows 10 dosya şifreleme, windows 10 dosya nasıl şifrelenir, Word şifreleme, Word dosyasını şifrelemek istiyorum, Word dosyası nasıl şifrelenir, windows bilgisayarımdaki dosyanın şifrelenmesi. Office programlarından birisinin içerisindeki verilerin önemli olmasından dolayı parola koyulmasını istiyorsanız yapacağınız ayarlar oldukça basittir.

Word şifreleme nasıl yapılır

İlk olarak şifrelemek istediğiniz dosyayı açıyoruz. Word dosyası açıldıktan sonra gelen sayfanın sol üst bölümünde bulanan Dosya alanına tıklıyoruz.

Windows 10 word dosyasını şifreleme, windows 10 dosya şifreleme, windows 10 dosya nasıl şifrelenir, word şifreleme nasıl yapılır, word dosyasını şifreleme, windows 10 word şifreleme

Bilgi yazan bölüme gelerek oradan da orta ekranda karşımıza gelen bölümde Belgeyi koru kısmına tıklıyoruz. Oraya tıkladığımızda da yine karşımıza seçenekler gelecektir. Bu seçeneklerin içerisinde bulunan Parola ile şifrele yazısına tıklayıp şifremizi belirleyerek işlemlerimizi kayıt ediyoruz.

Ayarlarımızla beraber artık Word dosyanız şifrelenmiş olacaktır. Açtığınızda sizden belirlediğiniz şifrenin girilmesini isteyecektir. Ve bu şifre sadece sizin bildiğiniz bir şifre olmasından dolayı dosyayı başka biri açmak istediğinde şifreyi giremeyeceği için içerisindeki bilgilere erişim yapamayacaktır.

Windows 10 word dosyasını şifreleme, windows 10 dosya şifreleme, windows 10 dosya nasıl şifrelenir, word şifreleme nasıl yapılır, word dosyasını şifreleme, windows 10 word şifreleme

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarınızdaki dosyaların şifreleme işlemelerini yukarıda anlattığımız şekilde işleme alabilirsiniz. Farklı alanlarda sorularınız olursa bunu bizlere yorumdan ulaştırmanız yeterlidir. Şifrelemeyi yaptıktan sonra koyduğunuz şifreyi bir kenara not almanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here