Paylaş

Windows 10 varsayılan uygulamaları sıfırlama nerede. Bilgisayarınızda varsayılan olarak ayarladığınız uygulamaların değiştirilmesini istiyorsanız çözüm yazımızda.

Windows 10 bilgisayarınızda uygulamalar arasında belli alanları varsayılan olarak ayarladıktan sonra ilerleyen dönemlerde bundan vazgeçmek isterseniz ayarları komple sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemleri sonrasında bilgisayarınızdaki varsayılanlar ne ise o şekilde ayarlanmış olacaktır. Örneğin yeni alınan bilgisayarlarda tarayıcı olarak varsayılan tarayıcı EDGE uygulamasıdır. Bunu daha sonrasında siz kendinize uygun olarak ayarlayabiliyorsunuz. Eğer Chrome yapmak istiyorsanız chrome olarak, mozilla olarak seçmek istiyorsanız mozilla olarak ya da farklı bir tarayıcı olarak ayarlamak istiyorsanız o şekilde ayarlamasını yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde video oynatıcıda, Fotoğraf görüntüleyicisi, müzik çalar, haritalar gibi uygulamaların varsayılanları değiştirebilirsiniz. Değişimlerin başka birisi tarafından yapılması halinde bu ayarları tekrar geriye tek tek almaktansa komple sıfırlamasını yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Windows 10 varsayılan uygulamaları sıfırlama nerede

Windows 10 varsayılanları sıfırlama, windows 10 varsayılanları geri alma, windows 10 varsayılanları iptal etme, windows 10 varsayılanları sıfırlama nerede, windows 10 varsayılan uygulamaların sıfırlamasını bulamıyorum. İşletim sisteminiz windows 10 ise ve bu işletim sisteminde sizden habersiz varsayılanlar ayarlanmış ise bunları tekrar geri çekebilirsiniz. Tek tek uğraşmaktansa ayarları sıfırlamak daha mantıklı olacaktır.

Windows 10 varsayılanları sıfırlama

Varsayılan uygulamaların sıfırlama işlemlerini yapabilmek içinde bilgisayarınızın ayarlar alanına giriş yapmanız gerekiyor. Windows 10 bilgisayarınızda ayarlar alanına en kolay yöntem Windows tuşuyla birlikte I harfine basmanız olacaktır. Böylelikle direk olarak Ayarlar alanına girişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Windows 10 varsayılan uygulamaları sıfırlama nerede, windows varsayılanları sıfırlama, windows 10 varsayılanları sıfırlama nerede, windows 10 varsayılanları geri alma, windows 10 varsayılanları sıfırlamayı bulamıyorum
  • Ayarlara geldiğinizde açılan sayfada Uygulamalar kısmı yer alacaktır.
  • Sol menüde Varsayılan uygulamalar bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Son olarak gelen ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda sayfanın en altında Microsoft’un önerdiği varsayılanları sıfırla yazısının altında sıfırla bölümüne tıklıyoruz.
  • Sıfırlamayı bu yol ile sağlayıp işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
Windows 10 varsayılan uygulamaları sıfırlama nerede, windows varsayılanları sıfırlama, windows 10 varsayılanları sıfırlama nerede, windows 10 varsayılanları geri alma, windows 10 varsayılanları sıfırlamayı bulamıyorum

Ayarlarınızı yukarıdaki şekilde işleme almanız durumunda sıfırlama işlemleri tamamlanmış olacaktır. Varsayılanlarını bundan sonra değiştirmek sizlerin elindedir. Yine aynı alandan değişikliği yapabilir ya da uygulamalar size zaten bu önerileri sunduğunda öneri zamanında değişikliği sağlayabilirsiniz. Fakat en kolay yöntem bu alana gelerek değiştirmek olduğunu da belirtebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here