Paylaş

Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor. Bilgisayar açıldığında uygulamalar sürekli açılıyorsa çözüme ilişkin detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Günümüz de bilgisayarların yerini telefonlar almış olsa da yine aktif olacak şekilde bilgisayar kullanımı sağlayan kitle sayısı fazladır. Telefonlarda olduğu gibi bilgisayarları da yeni aldığımız da çok hızlı bir şekilde çalışma olmaktadır. Zaman içerisinde uygulamaları yavaş yavaş telefona ya da bilgisayara yüklediğiniz de cihazda yavaşlamalar meydana gelebilmektedir. Oluşan bu yavaşlıklar programların açılışta kendiliğinden açılmasıyla birlikte de daha fazla kasmaya yol açmaktadır. Bilgisayar açılırken uygulamalar kendini açmaya zorlayınca ister istemez işlem yapmanız uzayabilmektedir. Kullandığınız bilgisayarın işletim sistemi Windows 10 ise ve uygulamaların kendiliğinden açılmasın istiyorsanız durumu sizler adına incelemesi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Başlangıçta çalışan uygulamaların çalışmaması için sağlanacak işlemler aşağıdaki gibidir.

Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor

Windows 10 uygulamalar kendi kendine açılıyor, windows 10 başlangıçta uygulamalar açılmasın, windows 10 uygulamalar açılışta çalışmasın, windows 10 başlangıç programlarını kapatma, windows 10 başlangıçta uygulamalar açılmasın, windows 10 bilgisayarım açılırken uygulamalar kendi kendine açılmasını istemiyorum. Bilgisayarınız açılırken başlangıçtaki uygulamaların çalışmasının önüne geçebilmek adına işleme almanız gerekenleri yazı içerisinde detaylandıracağız.

Windows 10 başlangıçta uygulamalar açılmasın

Bilgisayarınızı her açtığınız da indirmiş olduğunuz uygulamalar kendi kendine açılmaya başlarsa bu durumda klavye üzerinde windows tuşuyla birlikte R harfine basıyoruz. Windows +R tuşuna bastığınız da çalıştır alanına ‘’msconfig’’ yazarak tamam diyoruz.

Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor, windows 10 açılışta uygulamalar çalışmasın, windows 10 açılırken uygulamalar çalışmasın, bilgisayarı açarken uygulamalar açılmasın, windows 10 başlangıç programlarını kapatma, windows 10 programlar kendiliğinden açılmasın

  • Açılacak olan ekranda ‘’Sistem yapılandırılması’’ aldı altında bir pencere ekranı olacaktır.
  • Burada bulunan ‘’Başlatma’’ alanına tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda indirmiş olduğunuz uygulamalar ve bu uygulamalarında yanında tik işaretleri olacaktır.
  • Hangi uygulamanın başlangıçta açılmasını istemiyorsanız onun yanındaki tik işaretlerini kaldırıyoruz.
  • Yapılan bu ayarlarla birlikte bundan sonraki dönemde bilgisayar açılırken uygulamalar kendiliğinden açılmayacaktır.

Yapılan işlem aşamalarıyla beraber windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor problemine ilişkin işlemleri hazırlanan yazımız doğrultusunda ele alabilirsiniz. Olur da takıldığınız bir yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

İsterseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor yazımıza bakabilirsiniz. Onun haricinde sizlerde olur da eklemek istediğiniz bir yer varsa yine bunu bizimle yorum alanından paylaşmanız halinde faydalı olacaktır.

Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor, windows 10 açılışta uygulamalar çalışmasın, windows 10 açılırken uygulamalar çalışmasın, bilgisayarı açarken uygulamalar açılmasın, windows 10 başlangıç programlarını kapatma, windows 10 programlar kendiliğinden açılmasınWindows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor, windows 10 açılışta uygulamalar çalışmasın, windows 10 açılırken uygulamalar çalışmasın, bilgisayarı açarken uygulamalar açılmasın, windows 10 başlangıç programlarını kapatma, windows 10 programlar kendiliğinden açılmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here