Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 10 uygulama kaldırma ve program silme aşamalarıyla alakalı bilgilendirme vereceğiz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınıza Microsoft Store ve İnternet üzerinden indirmiş olduğunuz uygulamaların nasıl kaldırılacağına yönelik bilgilere sahip değilseniz bu konuda sizi bilgilendireceğiz. Windows 10 uygulama kaldırma ve program silme noktasında gereken verileri ayrıntılı şekilde ele almış olacağız.

İndirmiş olduğunuz uygulamalar çoğu işlemlerinizde işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Lakin kolaylaştırırken de aynı zamanda çok programlardan çok fazla da yer kaplamadığını bilmenizi istiyoruz. Şimdi isterseniz indirdiğiniz bir uygulamanın nereden nasıl kaldırılacağı konusunda sizi bilgilendirelim.

Windows 10 uygulama kaldırma ve program silme

Windows 10 uygulama kaldırma

Windows 10 uygulama kaldırma noktasında fikir sahibi olmak istiyorsanız eğer bu ayarların farklılaştığını söyleyebiliriz. Yani Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayarda uygulama kaldırmanın farklı farklı yöntemleri mevcuttur. İlgili yöntemlerin neler olduğuna ilişkin tüm detayları size aktaracağız.

Denetim masası üzerinden ‘’Program kaldır’’ seçeneğine gelip oradan kaldırabilirsiniz. Bu işlemi sadece Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda değil diğer işletim sistemli bilgisayarlarda da yapabileceğinizin bilgisini verebiliriz.

Haricinde bilgisayarınızın görev çubuğunda bulunan arama kısmına gelip ‘’Program ekle veya kaldır’’ dedikten sonra gelen sayfa içerisinde en üstteki sekmeye dokununuz. İlgili sekmeye dokunmanızla birlikte gelen sayfada uygulamalarınızı göreceksiniz. Hangi uygulamayı kaldırmak istiyorsanız üzerine dokunup devamında da ‘’Kaldır’’ derseniz işleminizi bitirmiş olacaksınız.

Windows 10 program silme ayarları konusunda sizi bilgilendirirken bu hususta nelerin gerekli olduğuna dair bilgi paylaşımını da aktarmış olacağız. İlk olarak Windows tuşuyla birlikte I harfine basmanız durumunda ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim gerçekleştirmiş olacaksınız.

Açılan sayfa içerisinde ise ‘’Uygulamalar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Varsayılan uygulamalar’’ bölmesine erişim gerçekleştiriyorsunuz. Açılan ekranda ‘’Gelişmiş seçenekler’’ ya da ‘’sıfırla’’ adı altında bir bilgi göreceksiniz. Sıfırla derseniz varsayılan uygulamalarınız sıfırlanmış olacaktır. Kaldır seçeneğini de gördüğünüz de kaldırılmış olacaktır. Bu hususta eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Windows 10 program silme
Windows 10
Windows 10 uygulama kaldırma ve program silme
Önceki İçerikWindows 10 yönet ve aygıt yöneticisi çalışmıyor
Sonraki İçerikFacebook sorgu hatası kalkmıyor ve gitmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here