Paylaş

Windows 10 uygulama engellendi hatası. Güvenlik için uygulama engellendi hatasının giderilebilmesi için çözümünü konu aldık.

Windows 10 kullanımı gerçekleştiren kullanıcılar bazen hatalarla karşılaşabilmektedir. Bu hataların belli başlı olanları da var daha öncesinde hiç karşılaşılmamış olanları da. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda son zamanlarda meydana gelen hatalardan birisi de uygulama güvenliğiniz için engellendi hatasıdır. Bu hatayı gördükten sonra bilgisayarınızı yönetici olarak açıp açmadığınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Yönetici olarak açılmayan bilgisayarlarda her yaptığınız işlemde uyarı alacağınızı unutmamanız lazım. Ama bazı kullanıcılarda yönetici olarak giriş sağlanabilmesine rağmen de hatalar meydana gelebilmektedir. Windows 10 bilgisayarınızda uygulama güvenliğiniz için engellendi hatasının çözüm işlemlerini aşağıda bulabileceksiniz. Sağlanan ayarlarla birlikte bundan sonra uygulamayı açmak istediğinizde sorunsuz şekilde açıldığını görebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi yönetici olarak açılmayan bilgisayarlarda bir şey indirme ya da açmak istediğinizde hata almaya devam edeceğinizi belirtebiliriz. O yüzden yönetici olarak açtığımızdan emin olmanız halinde aşağıdaki işlemleri devreye koymanız yeterlidir.

Windows 10 uygulama engellendi hatası

Windows 10 uygulama engellendi, windows 10 güvenliğiniz için uygulama engellendi diyor, windows 10 uygulamayı neden engelliyor, bu uygulama güvenliğiniz için engelledi hatası, windows 10 bilgisayarımda uygulama açmak istediğimde güvenliğiniz için engellendi diyor. Uygulama engellendi diyerek açmak istediğiniz uygulamanın açılmasına izin verilmiyorsa eğer belirttiğimiz ayarlar işinizi fazlasıyla görecektir.

Windows 10 uygulama engellenmesin

Bilgisayarınızı yönetici olarak açıldığında hala daha uygulama engellendi uyarısı devam ediyorsa ‘’Komut istemi’’ bölümüne gelerek sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deniz gerekiyor.

Windows 10 bu uygulama güvenliğiniz için engellendi, uygulama engellendi, windows 10 uygulama engelleniyor, windows 10 güvenliğiniz için uygulama engellendi, windows 10 uygulama engellenmesin, windows 10 uygulama açılmıyor
  • Yönetici olarak çalıştır dedikten sonra ekrana gelen ‘’Komut satırı’’ alanına “net user administrator / active:yes’’ yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz.
  • Biraz bekleme sonrasında ise ‘’Komut başarı ile tamamlandı’’ uyarısının geldiğini görebilirsiniz.
  • Sağlanan ayarlarla birlikte mevcut oturumunu kapalı hale getirerek gelen administrator hesabına geçişinizi gerçekleştirmeniz gereklidir.
  • Administrator alanından ilgili programın sorunsuz bir şekilde kurulduğunu görebilirsiniz.
  • Ayarlarınızın tamamını sağladıktan sonra tekrar administrator hesabınızı kapatıp ayarlarınızı sağlatabilirsiniz.
  • Yapılan ayarlar sonrasında ise bu uygulama güvenliğiniz için engellendi hatası da kalkacaktır.
TAVSİYE YAZI: Windows 10 güncelleştirmeleri kapatma

Birlikte yaptığımız işlemlerle birlikte alınan hata giderilmediyse bunu bize yorumdan iletebilirsiniz. Ama adımları yukarıdaki gibi yapmanız dahilinde sorunuzun ortadan kalkacağını belirtebiliriz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here