Paylaş

Windows 10 Twitter indiremiyorum yükleyemiyorum. Bilgisayarınızın masaüstü ekranında Twitter görünsün istiyorsanız nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatacağız.

Gün içerisindeki iş yoğunluğunuzdan dolayı telefonlarınızı elinize alamayabilirsiniz. Böyle durumlarda da aklınız sosyal medya hesaplarınızda kalabiliyor. İşinizin büyük yoğunluğunu bilgisayar üzerinden yapıyorsanız, bu durumda uygulamayı bilgisayara yükleyip girebilirsiniz.

İşletim sisteminiz Windows 10 ise Microsoft Store üzerinden bu yüklemeyi yapabiliyorsunuz. Nasıl ki telefonunuzdan Play store ya da Apple Store giriş yapıp indirime yapıyorsanız, bilgisayarınızda da mağaza alanı olarak Microsoft Store üzerinden yapabiliyorsunuz.

Windows 10 Twitter indiremiyorum yükleyemiyorum

Windows 10 bilgisayarınızda daha önce Microsoft Store alanı kullanmamış olabilirsiniz. Ancak bu hiçbir zaman bu alanı kullanmayacağınız anlamına gelmiyor.

Mağazadan bilgisayarınıza bir şey indirmek istiyorsanız eğer internet bağlantınızın olması lazım. Bağlantılarınız varsa ve bilgisayara Twitter yüklemesi yapmak istiyorsanız, nasıl bir yol izleyeceğinize beraber bakalım.

Windows 10 bilgisayarıma twitter neden inmiyor

Yüklemenizi birlikte yapacağımızdan dolayı hangi alanlara girmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Bilgisayarınızın görev çubuğu alanında normalde Microsoft Store simgesinin olmasını gerekli. Eğer böyle bir sembol görünmüyorsa hangi yolları izlemeniz gerektiğini inceleyelim.

Windows 10 Twitter indiremiyorum yükleyemiyorum

Microsoft Store üzerinden Twitter indirme

  • Bilgisayarınızın sol tarafında yer alan ‘’Arama çubuğuna’’ tıklayalım.
  • Arama bölümüne ‘’Microsoft Store’’ yazıp gelen bilgiye dokunun.
  • Mağaza alanına giriş yaptıktan sonra üst taraftaki arama bölümüne ‘’Twitter’’ yazalım.
  • Ara dediğinizde ‘’Yükle’’ diye bir seçenek göreceksiniz. Onun üzerine dokunun.
  • Yüklemeler başladığında birkaç dakika bekleyelim. Bu bekleme sonrasında masa üstüne baktığınızda uygulamanın bilgisayarınıza yüklenmiş olduğunu görmeniz lazım.
Windows 10 Twitter indiremiyorum yükleyemiyorum

Yukarıdaki ayarlarınız sonrasında indirme işleminiz başarısız olduysa, altında yatan nedenlere birlikte kontrol edelim.

  • İnternet bağlantınızın olmaması
  • Bilgisayarınızdaki saat ve tarihin yanlış göstermesi
  • Gelen güncellemelerin devreye girmemesi
  • İndirme işlemleriniz sırasında internetinizin gitmiş olması

Bu ve benzeri nedenlerden dolayı indirmeniz başarıya ulaşmıyor olabilir. Hepsini kontrol edip ayarları yukarıdaki gibi işleme koymanız halinde sorununuzun giderilmesi gerekiyor.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda karşılaştığınız diğer sorunlarınızı bize yorumdan bildirebiliyorsunuz. Yine aynı şekilde yanıtları sizlere yorum alanından ulaştıracağız. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here