Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor ise bilgisayarınıza zarar vermenize gerek bulunmamaktadır. Asus, lenovo laptoplarınızda fareniz hareket etmiyor ise izleyeceğiniz çözüm adımlarınızı sizlere detaylıca sunacağız.

Bilgisayarınız laptop ise elle taşınır bir alet olmasından ötürü çoğu zamanlarda gittiğimiz yerlerde mouse yerine touchpad yani laptop üzerinden kaydırmalı fareden yararlanmaktayız. Fakat gittiğimiz yerde işimizin olmasına rağmen bir anda çalışmayan touchpad o an bizi inanılmaz derece de sıkıntıya sokabilmektedir. Hatta durum o kadar ciddi boyutlara ulaşmaktaki bazen bilgisayarı kırma noktasına kadar gelebiliyoruz. Haliyle bu tarz sorunlarda yapılması gerekenleri detaylıca incelemiş bulunmaktayız. Touchpad özelliğinin tekrar etkinleştirme ayarlarının sağlanabilmesi için nelerin gerekli olduğunu, işlemlerin nereden sağlayabileceğinizi, hareket etme özelliğinin tekrar nasıl aktif edebileceğinizi kapsamlıca ele alacağız. Yapacağınız ayarlar sonrasında touchpda özelliği tekrar aktif hale gelecek ve kullanımları sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor

Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor, touchpad hareket etmiyor, touchpad çalışmıyor, asus touchpad çalışmıyor, lenovo touchpad çalışmıyor, fare hareket etmiyor, laptop touchpad çalışmıyor ise ayarları yapmanız durumunda herhangi bir sıkıntı kalmayacaktır. Sorunun temelinde yatan nedenleri sizlere kapsamlıca anlatmış bulunmaktayız. Şimdi ayarlara başlayalım.

Touchpad hareket etmiyor

Kullandığınız laptop lenovo, asus ya da vb. hangisi olursa olursa eğer touchpad üzerinden hareket ettirmeye çalıştırdığınız da ekranda ok işaretinin hareketsiz olduğunu gördüğünüz anda nelerin yapılması gerektiğini detaylıca konu alacağız.

Öncelikle bilgisayarınızın ”Başlat” ya da sağ alt kısmında bulunan dikdörtgen şeklindeki alana tıklayıp ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Beraberinde gelecek olan seçenekler içerisinde bulunan ”Cihazlar” kısmına giriş sağlıyoruz. Bu işlemi sağladığınızda sayfanın sol tarafında ”Fare” yazısına tıklıyoruz. Fare ayarlarına giriş yaptıktan sonra gelen ekranın sağ menüsünde bulunan ”Ek fare seçenekleri” yazısına tıklıyoruz. Buraya tıkladığınızda yeni gelecek olan pencere ekranın en sağında ”Aygıt ayarları” ya da Elan göreceksiniz.

Bu alana tıkladıktan sonra gelen orta sekmede çıkan bölüme basıp ”Etkinleştir” dedikten sonra işlemleriniz çözüm bulmuş olacaktır. Eğer bu alan gözükmüyor ise FN tuşuna basarak devre dışı kalmış olan işlemi etkinleştirebilirsiniz.

Touchpad çalışmıyor

Yapılan tüm işlemler sonrasında hala daha gelmediyse bu durumda driver kontrollerinin yapılandırılması gerekiyor. Driverlarınızı güncellendikten sonra karşılaşmış olduğunuz problem ortadan kalkacaktır.

Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor ile ilgili işlem ayarları için karşılaşmış olduğunuz problemleri yorumda belirtebilirsiniz. Anlatım ile ilgili görseller aşağıda yer almaktadır.

Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor, touchpad hareket etmiyor, touchpad çalışmıyor, asus touchpad çalışmıyor, lenovo touchpad çalışmıyor, fare hareket etmiyor, laptop touchpad çalışmıyor Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor, touchpad hareket etmiyor, touchpad çalışmıyor, asus touchpad çalışmıyor, lenovo touchpad çalışmıyor, fare hareket etmiyor, laptop touchpad çalışmıyor Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor, touchpad hareket etmiyor, touchpad çalışmıyor, asus touchpad çalışmıyor, lenovo touchpad çalışmıyor, fare hareket etmiyor, laptop touchpad çalışmıyor Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor, touchpad hareket etmiyor, touchpad çalışmıyor, asus touchpad çalışmıyor, lenovo touchpad çalışmıyor, fare hareket etmiyor, laptop touchpad çalışmıyor Windows 10 touchpad hareket etmiyor calısmıyor, touchpad hareket etmiyor, touchpad çalışmıyor, asus touchpad çalışmıyor, lenovo touchpad çalışmıyor, fare hareket etmiyor, laptop touchpad çalışmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz