Paylaş

Windows 10 temiz ön yükleme yapma. Temiz ön yükleme işlemlerini nereden ve nasıl yapıldığına dair tüm detayları yazımızda konu aldık.

Bilgisayarlarımız da kullanılan işletim sistemini kendimiz ayarlamaktayız. Son zamanlarda en çok tercih edilen işletim sistemi ise Windows 10 olduğunu belirtebiliriz. Kullanım sağlanan bilgisayarlarda belli bir aşamadan sonra bir çok program ya da hizmet sorun çıkartabilmektedir. Bu programların tespiti içinde temiz ön yükleme sağlamanız gereklidir. Zaten hizmet ve bilgisayarınızın başlangıç alanında çalışan uygulamaların devre dışı kalabilmesi için temiz ön yükleme ayarları devreye girmektedir. Bilgisayarınızda oluşan bazı sorunları kendiniz halledebilirken bir çok sorunu ise msconfig alanından giderebilmeniz mümkündür. Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda temiz ön yükleme yapılabilmesi için gerekli olan ayarları araştırdık. Beraber yapacağımız kontroller ve işlem aşamalarıyla birlikte sorunsuz bir şekilde temiz önyükleme ayarlarımızı bitireceğiz.

Windows 10 temiz ön yükleme yapma

Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır, windows 10 temiz önyükleme nereden yapılır, windows 10 işletim sistemli bilgisayarımda önyükleme yapmak istiyorum, windows 10 temiz önyükleme için neler gerekli. İşletim sisteminiz windows 10 ve temiz bir önyükleme yapmak istiyorsanız çözüme dair sağlanacak ayarları aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır

Bilgisayarınızda sonradan yüklenen programlardan ötürü yaşanan aksaklıklar nedeniyle bu programları tespit edebilmek için yapılacak ayarlardan bahsedeceğiz.

Windows 10 temiz ön yükleme yapma, windows 10 temiz ön yükleme nasıl yapılır, windows 10 temiz önyükleme, windows 10 önyükleme yapma, windows 10 önyükleme yapmak istiyorum, windows 10 temiz önyükleme nereden yapılır

Öncelikle windows tuşuyla beraber R harfine bastığınız da gelen çalıştır alanına ‘’msconfig’’ yazıyoruz. Gelen ekranda ‘’Hizmetler’’ bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. Ayarı gerçekleştirdikten sonra da alt kısımda bulunan ‘’ Tüm Microsoft Hizmetlerini gizle’’ seçeneğini işaretledikten sonra sağ tarafta bulunan ‘’Tümünü devre dışı bırak’’ bölümüne tıklıyoruz.

Yapılan ayarlar sonrasında yine burada bulunan ‘’Başlatma’’ alanına tıklıyoruz. Gelen ekranda ‘’Görev yöneticisi aç’’ butonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekrandaki bilgilerin hepsinin üzerine gelerek sağ tıklayıp devre dışı bırak seçeneğine basıyoruz.

Ardından ekranları kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Yapılan ayarlarla birlikte önyükleme işlemleri tamamlanacaktır. Çalışmayan uygulamalar olabilir. Bunların tek tek belirledikten sonra ayarları gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Windows 10 temiz ön yükleme yapma ayarları sırasında sormak istediğiniz bir yer olursa bize yorumdan iletebilirsiniz. İsterseniz Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor yazımıza bakabilirsiniz.

Windows 10 temiz ön yükleme yapma, windows 10 temiz ön yükleme nasıl yapılır, windows 10 temiz önyükleme, windows 10 önyükleme yapma, windows 10 önyükleme yapmak istiyorum, windows 10 temiz önyükleme nereden yapılırWindows 10 temiz ön yükleme yapma, windows 10 temiz ön yükleme nasıl yapılır, windows 10 temiz önyükleme, windows 10 önyükleme yapma, windows 10 önyükleme yapmak istiyorum, windows 10 temiz önyükleme nereden yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here