Paylaş

Windows 10 tablet modu ayarları nerede. Windows 10 bilgisayarınızı tablet moduna aldığınızda görev çubuğu gözükmüyorsa ayarları beraber inceleyeceğiz.

Hemen hemen tüm bilgisayarların işletim sistemleri artık windows 10 olmaktadır. Yeni üretilen bilgisayarların tamamı windows 10 işletim sistemi üzerinden kullanıcılara satışı gerçekleştirilmektedir. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte windows 10 işletim sistemini tercih edilmesindeki neden sunmuş olduğu kolaylıklardır. Yeni kullanıcılar hemen alışamasa da zaman içerisinde tam anlamıyla alışabilmek mümkün hale gelecektir. Alınan bilgisayarlarda çocuğunuz yanlış bir tuşa basarak bilgisayarınızı tablet moduna dönüştürebilir. Eğer daha öncesinde tablet modu ayarlarına giriş gerçekleştirip işlemleri sağlanmıyorsa bu durumda görev çubuğu gözükmeyebilir. Ya da geçiş yaparken uyarı versin hemen geçiş yapılmasın olarak ayarlanamadığı anında geçiş işlemleri yapılmaktadır. Bu da sizin ekranınızda bazı simgelerin gitmesine ve görev çubuğunun kaybolmasına sebebiyet verecektir. O yüzden bu ayarları daha öncesinden yapıp her şeyi kontrol altına alabilirsiniz. İşlemlerimizin nereden yapıldığını ise haberimizde sunacağız.

Windows 10 tablet modu ayarları nerede

Windows 10 tablet modu ayarları, windows 10 tablet modunu bulamıyorum, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 tablet moduna geçmeden sorsun, windows 10 tablet moduna geçmeden uyarı gelsin, windows 10 simgeler görünmüyor. Şeklinde ileteceğiniz ayarların tamamını öncesinde ayarlayabilmek mümkündür. Ama ayarları yapmadan tablet moduna bilgisayarınız geçtiyse birçok alanda bilgilerin görünmediğini görebilirsiniz.

Windows 10 tablet moduna geçmeden sorsun

Görev çubuğu ve ekrandaki simgeler kaybolduğunda ekranın hemen sağ alt tarafında saatin sağında bulunan dikdörtgen şeklindeki kutucuğa tıklayalım. Gelen seçeneklerde tablet modu mavi olarak görünecektir. Yani bu demek oluyor ki tablet modu açılmış üzerine basıp tekrar kapattığınız da tüm ayarların tekrar geri geldiğini görebilirsiniz.

Windows 10 tablet modu ayarları nerede, windows 10 simgeler kayboldu, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 tablet modu ayarı, windows 10 tablet moduna geçmeden uyarı gelsin, windows 10 tablet moduna geçmeden sorsun

Ama böyle bir problem ile karşılaşmadan önce önlemlerin alınabilmesi için bilgisayarınızdan;

  • Windows + I harfine basarak ayarlar alanına geliyoruz. Windows tuşuyla birlikte I harfine basıldığında ekran sizi otomatik olarak ayarlar bölümüne getirecektir.
  • Buradan da ‘’Sistem’’ bölümüne girdikten sonra solda bulunan ‘’Tablet modu’’ içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonra tablet moduna geçiş yapmadan önce her zaman sor bildirisini açabilirsiniz.
  • Onun dışında tablet moduna geçtikten sonra görev çubuğu otomatik olarak gizle ve uygulama simgelerini gizle seçeneklerini kapalı konuma getirelim.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra hem tablet moduna geçmeden önce bildirim alacaksınız. Hem de tablet moduna bilgisayarınız geçse bile hem uygulama simgeleri gitmeyecek hem de görev çubuğu kaybolmayacaktır. Windows 10 tablet modu ayarları nerede işlemlerinin yanıtını yukarıda sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Sormak istediklerinizi yorumdan bizlere sorabilirsiniz.

Windows 10 tablet modu ayarları nerede, windows 10 simgeler kayboldu, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 tablet modu ayarı, windows 10 tablet moduna geçmeden uyarı gelsin, windows 10 tablet moduna geçmeden sorsunWindows 10 tablet modu ayarları nerede, windows 10 simgeler kayboldu, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 tablet modu ayarı, windows 10 tablet moduna geçmeden uyarı gelsin, windows 10 tablet moduna geçmeden sorsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here