Paylaş

Windows 10 sürekli bildirim geliyor. Bilgisayarınızda gelen bildirimleri kapatmak istiyorsanız yapılacak olan işlemleri anlatacağız.

Çalışmalarımızı, ödevlerimizi ya da eğlencemiz için lazım olan bilgisayarlarımız olmazsa olmazlarımız arasındadır. Çalışmalarımız sırasında skype, whatsapp, facebook ya da windows tarafından gelen bildirimlerin ekranın sağ alt tarafında belirmesi zamanla çok sıkıcı bir hal almaktadır. Yazışmaların yoğunlaştığı anlarda sürekli gelen bildirimler canınıza tak edebilir. Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanımı sağlıyorsanız şayet gelen bu bildirimleri kapatabilirsiniz. Sağlayacağınız ayarlarla birlikte bildirimler tamamen kapanacak ve sizlerde artık ödevinizi ya da çalışmanızı gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Hele bir de bilgisayar üzerinde youtube ya da farklı bir platformdan film izliyorsanız bu bildirimleri asla almak istemezsiniz. Film izlemeyi size haram etmesini istemeyenler için bilgisayar içerisinde sağlanacak ayarlar oldukça işinize yarayacaktır. Hazırsanız windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız da bildirimlerin nasıl kapatıldığına beraber bakalım.

Windows 10 sürekli bildirim geliyor

Windows 10 gelen bildirimlerden sıkıldım, windows 10 bildirim gelmesin, windows 10 bildirimler nasıl kapatılır, windows 10 bildirimleri kapatmak için ne yapmalıyım, windows 10 gelen bildirimleri engelleme, windows 10 bildirim engeli nasıl yapılır. Bilgisayarınız da uygulamalardan ve windows 10 tarafından gelen bildirimlerden sıkıldıysanız aşağıdaki ayarlar işinizi görecektir.

Windows 10 bildirim gelmesin

Bilgisayarımızda işlem yaptığımız esna da zırt pırt gelen bildirimlerin artık önüne geçmek istiyorsanız bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan dikdörtgen ikonuna tıklıyoruz. Gelen ekranda ”Tüm ayarlar” kısmına tıklıyoruz. Bu alana tıkladığınız da karşınıza gelen ekranda ”Sistem” alanına giriş gerçekleştiriyoruz.

Windows 10 sürekli bildirim geliyor, windows 10 bildirimi kapatma, windows 10 bildirim gelmesin, windows 10 bildirimler kapanmıyor, windows 10 bildirim nasıl kapatılır, windows 10 bildirimleri kaldırma

  • Sol menüde ”Bildirimler ve eylemler” yer alacaktır.
  • Buraya tıkladığınız da gelecek olan ekran içerisinde bildirim ayarlarına erişeceksiniz.
  • Ekran kilitliyken bildirim gelmesini istemiyorsanız,
  • Windows’un kendi önerilerini ya da ipuçlarını almak istemiyorsanız,
  • Uygulamalar ve diğer gönderenlerden bildirim almak istemiyorsanız aktif olan tikleri pasif hale getirmeniz yeterlidir.
  • Windows 10 sürekli bildirim geliyor diyenler belirttiğimiz işlemleri yapması halinde hangi alanda bildirim gelmesini istemiyorsa onları kapalı konuma getirebilir.
  • Kapalı konuma hepsini getirirseniz artık hiç bir şekilde bildirim almayacağınız için dilediğiniz gibi gezinti sağlayabilirsiniz.

Windows 10 sürekli bildirim geliyor, windows 10 bildirimi kapatma, windows 10 bildirim gelmesin, windows 10 bildirimler kapanmıyor, windows 10 bildirim nasıl kapatılır, windows 10 bildirimleri kaldırma

Film izlerken, ödev yaparken ya da iş esnasında gelen bildirimlerin önüne geçilebilmesi adına ayarları sizlerle paylaştık. Merak ettiğiniz bir yer varsa bunu yorumdan bizlere iletebilirsiniz.

Windows 10 sürekli bildirim geliyor, windows 10 bildirimi kapatma, windows 10 bildirim gelmesin, windows 10 bildirimler kapanmıyor, windows 10 bildirim nasıl kapatılır, windows 10 bildirimleri kaldırma Windows 10 sürekli bildirim geliyor, windows 10 bildirimi kapatma, windows 10 bildirim gelmesin, windows 10 bildirimler kapanmıyor, windows 10 bildirim nasıl kapatılır, windows 10 bildirimleri kaldırma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here