Paylaş

Windows 10 stereo çalışmıyor 2018. Bilgisayarınıza kulaklık taktığınız da ses stereo gelmiyor veya da böyle çıkmıyorsa bir kaç ayarın yapılaması gereklidir.

Bilgisayarımızda bazen video izlerken ya da oyun oynarken kulaklık takarak işlem sağlamaktayız. Stereo ses ise siz bu videoları izlerken sağ ve sol kulaklık her iki alanda da sesin gelmesini sağlamaktadır. Oyunlarda da oldukça işinizi görmektedir. Örneğin CS Go oynayan bir oyuncu kişinin hangi tarafta geldiğini kulaklıktan çıkan stereo ses sayesinde öğrenebilmektedir. Yalnız kulaklıkla ilgili bir arıza olmamasına rağmen bilgisayar da bu sesin gelmemesi yani stereonun çalışmaması hem video sevenleri hem de oyun oynayan kullanıcıların moralini bozmaktadır. Oluşan bu sıkıntının kulaklıkla alakalı olup olmadığını ilk önce test etmeniz gereklidir. Yani telefona takarak kulaklıktaki sesin her iki yöne de gelip gelmediğine baktığınız da sorun yok, bilgisayara taktığınız da sorun varsa bu durumda bilgisayardan bir kaç ayarın yapılması gereklidir. Bilgisayarınız içerisinde kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz işletim sistemi windows 10 ve stereo ses çalışmıyorsa bahsedilen ayarlar sayesinde sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır.

Windows 10 stereo çalışmıyor 2018

Bilgisayarımda ses stereo olarak gelmiyor, windows 10 ses stereo gelmiyor, windows 10 ses neden stereo gelmiyor, bilgisayara kulaklığı takınca ses stereo olarak gelmiyor, windows 10 stereo çalışmıyor, Kulaklığın takıldıktan sonra sesin bir yerden geliyor olmasına karşılık diğer kulağımız da gelmemesi stereonun çalışmadığını anlamını karşımıza çıkaracaktır. Haliyle bu da bizleri üzen bir işlem olduğu için bu üzüntüye hazırlanan yazı ile birlikte son verebilirsiniz.

Windows 10 ses stereo çıkmıyor

Bilgisayara kulaklığı taktıktan sonra ses stereo olarak gelmiyorsa bununla alakalı olarak windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın arama alanına geliyoruz. Arama bölümüne geldikten sonra bu alana ”Mono” yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz.

Windows 10 stereo çalışmıyor 2018, ses stereo gelmiyor, ses stereo çıkmıyor, windows 10 ses stereo gelmiyor, windows 10 ses stereo çıkmıyor, bilgisayarda ses stereo gelmiyor

Yapılan arama sonucunda karşınıza gelecek olan seçenekte ”Mono sesi aç veya kapat” yazacaktır.  Buranın üzerine tıklayarak içeriğine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Girdiğiniz alanda ”Mono sesi aç açıksa ”Kapalı” konuma getirmeniz durumunda artık bilgisayarınızdaki sesleri stereo olacak şekilde alabilmeniz mümkündür.

Windows 10 stereo çalışmıyor 2018 yılı için bilgisayar içerisinde takip etmeniz gereken yolların tamamıyla ilgili bilgilendirmeyi sizler için belirttik. Sorununuz giderildi ise yorum alanına durumu belirtebilirsiniz.

Windows 10 stereo çalışmıyor 2018, ses stereo gelmiyor, ses stereo çıkmıyor, windows 10 ses stereo gelmiyor, windows 10 ses stereo çıkmıyor, bilgisayarda ses stereo gelmiyor

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here