Paylaş

Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor. Bilgisayar kilit ekranında gelen resimler artık çıkmıyor ise buna dair işlemleri kaleme aldık.

Çoğu bilgisayar kullanıcısı bilgisayarının güvenliği için kilit ekranı koyarak buna da şifre belirlemektedir. Bilgisayar yanında olmadığı süre içerisinde bilgisayarına başkaları tarafından giriş işlemi sağlanamaması için bu kilit verme işlemlerini sağlayabiliyor. Ve bilgisayarınız kilit ekranına ulaştığında ise arka plana resimlerin geldiğini görebilirsiniz. Arka planda bulunan resimlerin görüntüleri bir çok kullanıcı için oldukça huzur verici olarak gelmektedir. Oldukça güzel olan bu resimlerin gelmemesi elbetteki herkes gibi sizi de üzebilir. Bilgisayar kilit ekranında arka plandaki resmin gelmemesine yönelik adımları kapsamlıca araştırdık. Windows 10 spot ışığı adı verilen bu görsellerin arka plana ekran kilitliyken neden düşmediğini detaylarıyla birlikte sunumunu sağlayacağız. Bu görselleri bilgisayarın içerisinde kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Nasıl olduğuna ise birlikte bakacağız.

Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor

Windows 10 spot ışığı ayarlama, windows 10 spot ışığı gelmiyor, windows 10 spot ışığı çalışmıyor, bilgisayar kilitliyken resim gelmiyor, windows 10 kilitli ekrana resim neden gelmiyor, windows 10 kilitleme ayarları, windows 10 spot ışığı neden çalışmaz. Bilgisayarımızın açılırken ve kilitli ekranda gelen resimlerin gelmemesine ilişkin yaşanan sorunun giderilebilmesi yönündeki incelemelerimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Windows 10 ekran kilitliyken resim gelmiyor

Kilitli ekrana resim gelmemesi sonrasında tekrardan ayarların düzeltilebilmesi için spot ışık ayarlarını nasıl sağlayacağımızı ele aldık. Şimdi öncelikle spot ışığı ile ilgili işlemlerin kaleme alındığı bu yazımız da ilk olarak bilmemiz gereken işlem internet bağlantısının hali hazırda normal şekilde çalışıyor oluşunu bilmemiz gereklidir. Harici durumunda spot ışığı düzgün bir şekilde çalışmaz ve arka plana resimleri getirmeyecektir. İnternet bağlantısı kontrolleri neticesinde bir sorununuz yok ise bu durumda ayarlara birlikte bakacağız.

Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor, windows 10 spot açılmıyor, windows 10 spot ışığı ayarlama, windows 10 spot ışığı çalışmıyor, windows 10 ekran kilitliyken resim gelmiyor, windows 10 spot ışığı gelmiyor

  • Sonrasında bilgisayarınızın sağ alt alanında var olan dikdörtgen şeklindeki alana tıklayıp bununla beraber açılan ekran da ”Tüm ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Tüm ayarlara girdikten sonra ”Kişileştirme” alanına tıklıyoruz.
  • Gelen ekranın sol tarafından ”Kilit ekranı” yazısı göreceksiniz. Buraya tıklamayı gerçekleştirip orta alanda gelen seçenekleri kontrol ediyoruz.
  • Orta kısımda ”Spot ışığı” yazısı bulacaksınız. Buraya tıklayıp bu alanı ilk olarak slay gösterisi daha sonrasında da resim olarak ayarlayıp işlemleri ele almanız da fayda bulunmaktadır.
  • Onun dışında karşılaşılan sorun ortadan kalkmış olması gerekiyor.
  • Tüm bunlar ele alındıktan sonra sorun devam ederse windows +L tuşuna aynı anda basılı tutarak yaşanan bu sorunu giderebilirsiniz.

Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor diye ileten bilgisayar kullanıcıları için ayarların nereden ilerletmesi gerektiğini paylaştık.

Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor, windows 10 spot açılmıyor, windows 10 spot ışığı ayarlama, windows 10 spot ışığı çalışmıyor, windows 10 ekran kilitliyken resim gelmiyor, windows 10 spot ışığı gelmiyor Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor, windows 10 spot açılmıyor, windows 10 spot ışığı ayarlama, windows 10 spot ışığı çalışmıyor, windows 10 ekran kilitliyken resim gelmiyor, windows 10 spot ışığı gelmiyor

Windows 10 spot ışığı açılmıyor çalışmıyor, windows 10 spot açılmıyor, windows 10 spot ışığı ayarlama, windows 10 spot ışığı çalışmıyor, windows 10 ekran kilitliyken resim gelmiyor, windows 10 spot ışığı gelmiyor

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here