Paylaş

Windows 10 smartscreene şu anda ulaşılamıyor. Smartscreen hata veriyor ve çalışmıyor diyenler için incelemeleri yaptık. Ayarlar yazımızda yer almaktadır.

Bilgisayarınız da bir çok .exe dosyası bulunmaktadır. Bu dosyaları açmaya çalıştığınız da gelen ”SmartScreen’e şu anda ulaşılamıyor. Internet bağlantınızı denetleyin. Windows Defender SmartScreen’e ulaşamıyor ve bu uygulamayı çalıştırmanın doğru olup olmadığına karar verme konusunda size yardımcı olamıyor.” Uyarı sonrasında ilgili exe dosyaları açılmamaktadır. Dosya içeriğine o an için erişim yapmanız gerekirken alınan bu hata bir hayli canınızı sıkabilir. Bundan dolayı ivedi bir çözüm yolu için eminim sizlerde Google arama alanına alınan hata ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaparak araştırma içerisine gireceksiniz. Araştırmalarınıza katkımız olsun diye yaşanan ve alınan hatanın nasıl giderileceğine ilişkin işlemleri anlatıma dahil etmiş bulunuyoruz. Bir çok yöntem deneyip karşılaşılan hatayı ortadan kaldıracağız.

Windows 10 smartscreene şu anda ulaşılamıyor

Windows 10 smartscreen hata veriyor, smartscreen ulaşılamıyor, windows 10 ulaşılamıyor, smartscreen şuan da ulaşılamıyor diyor, windows 10 dosya açamıyorum, windows 10 dosya açılmıyor, windows 10 smartscreen hatasını giderme. Bilgisayarınızın işletim sistemi windows 10 ve smartscreen etkin ise bu durumda bazı dosya açımı sırasında internet bağlantısından kaynaklı bu hatayı alabilirsiniz. Tümüyle bir kontrol edilebilmesi için aşağıdaki adımları kontrol etmeniz de fayda bulunuyor.

Windows 10 smartscreen ulaşılamıyor

Karşılaşılan hata sonrasında .exe dosyası açılmıyor ise bu durumda Windows için yeni bir oturum açmanız gerekebilir. Bunu deneme yaptıktan sonra internet bağlantınızla alakalı bir sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gereklidir.

Bağlantıları kontrol ettiğiniz de sorun yok ise bu durumda smartscreen bağlantılarını kontrol etmeniz gerekiyor. Onların kontrolü ve smartscreen ayarlarının nasıl olacağına dair tüm detayları da yine burada sizlerle paylaşacağız.

Bilgisayarınızın arama alanına gelerek arama bölümüne ”Uygulama ve tarayıcı denetimi” yazdıktan sonra tamam diyerek gelen ilk seçenekteki butona tıklıyoruz. Sonrasında karşımıza gelen seçenekler içerisinde Uygulamaları ve dosyaları denetleyin: Uyar ,Microsoft Edge için SmartScreen: Uyar,Microsoft Store uygulamaları için SmartScreen: Uyar hale getirdikten sonra bu alandan çıkış yaparak bilgisayarınızı bir kere kapatıp açalım.

Bilgisayar kapatılıp açıldıktan sonra .exe dosyasında oluşan sıkıntıya yönelik işlemler için tekrar açma denediğiniz de işlemlerin açıldığını sizler de görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here