Paylaş

Windows 10 smartscreen kapatamıyorum. Smartscreen nedir? Bilgisayarınızda bu uyarıyı nasıl kapanacağına dair tüm incelemeleri size sunacağız.

Bilgisayar kullanıcıların çoğu windows 10 kullanımını tercih etmeye başlamış durumdadır. Windows 10 hem kullanım kolaylığı hemde içerdiği özelliklerle bu tercihin neden olmasına imkan sağlamaktadır. İçerisinde barındırmış olduğunuz özelliklerle birlikte bilgisayarınızın sıfırlama işlemlerini dahi kendiniz tek bir tuşla yapabiliyorsunuz. Onun dışında güvenlik duvarıyla birlikte de bilgisayarınızı dış etkenlere karşı koruma altında tutabilmektedir. Smartscreen ise bu güvenlik özelliklerinden birisidir. Bilgisayarınız da gezinti sağlamış olduğunuz sitelerde zararlı bir yazılım var mı yok mu?, hangi kodları içerisinde barındırmakta zararlı kodların tamamını kontrol edebilmektedir. Özellikle en temel işlevlerinden bir tanesi de internet üzerinden indirmiş olduğunuz bir uygulama ya da programı indirme işlemleri öncesinde kontrol eder. Virüs barındırıyorsa bunu sizlere sunarak onun indirilip indirilmemesi yönünde uyarı bilgisi verir. Çalıştır demeniz halinde çalıştırma işlemleri devreye girer ve indirme başlanabilmektedir. Ama sürekli gelen bildirimler belli bir aşamadan sonra can sıkabilir. Bunun önüne geçilebilmesi içinde kapatma ayarlarını nasıl yapacağınıza bakacağız.

Windows 10 smartscreen kapatamıyorum

Windows 10 smartscreen uyarısı geliyor, smartscreen uyarısı neden geliyor, windows 10 smartscreen kapatma, smartscreen nasıl kapatılır, windows 10 smartscreen kapatmak istiyorum, smartscreen kapanmıyor, smartscreen iptal etme, smartscreen devre dışı bırakma. İnternet üzerinde gezinti sağladığınız da ve bir şey indirmeye çalıştığınız da karşınıza sürekli gelen smartscreen uyarısının kalkabilmesi için incelemelerinizi sağlamış bulunuyoruz.

Smartscreen nasıl kapatılır

Smartscreen aslında oldukça yararlı bir özelliktir. Ama sürekli gelen bildirimden ötürü bazı Windows 10 kullanıcıları bunu kapatmak istemektedir. Ya da bilgisayarları için almış oldukları bir koruma programı olanlar bu özelliğe gerek duymamaktadır.

Windows 10 smartscreen kapatamıyorum, smartscreen nedir, smartscreen ne işe yarar,smartscreen nasıl kapatılır, smartscreen kapanmıyor, windows 10 smartscreen kapatma

O yüzden smartscreen kapalı hala getirebilmemiz için bilgisayarınızın sol menü alanında var olan arama butonuna tıklıyoruz.

  • Arama butonuna tıkladıktan sonra ise gelen ekran bölümünde uygulama ve tarayıcı denetimi yazıyoruz.
  • Gelen seçeneğin içerisine giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Buraya girdikten sonra
  • Uygulamaları ve dosyaları denetleyin: Kapalı
  • Microsoft Edge için SmartScreen: Kapalı
  • Microsoft Store uygulamaları için SmartScreen: Kapalı
  • Hale getirdikten sonra smartscreen kapalı hale gelmiş olacaktır.

Windows 10 smartscreen kapatamıyorum ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar bu belirtilen ayarları yapması halinde kapatma işlemlerini tamamlayabilir. Olur da bir aksilik yaşanırsa bilgisayarı kapatıp yeniden açarak ayarları sağlamanız sonuca ulaştıracaktır.

Windows 10 smartscreen kapatamıyorum, smartscreen nedir, smartscreen ne işe yarar,smartscreen nasıl kapatılır, smartscreen kapanmıyor, windows 10 smartscreen kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here