Paylaş

Windows 10 smartscreen açamıyorum. Web sitelerinde indirilen dosyaları güvenli bir şekilde tarama yapılması için smartscreen aktif edilebilmesi için yazımızı hazırladık.

Bilgisayarımıza yükleme sağladığımı .exe dosyalarını ya da internet üzerinden indirilen dosyaların güvenilir bir şekilde açılabilmesi için smartscreen aktif olmalıdır. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarların içerisinde var olan bu özellik sayesinde indirme işlemleri esnasında o dosyanın tarama işlemleri sağlanmaktadır. Ya da bilgisayarınız da bulunan bir .exe dosyasını açarken taramasının yapılması için smartscreen işinizi fazlasıyla görmektedir. Bilgisayarınız da smartscreen aktif hale getirmeniz gereklidir. Aktif hale getirmeye dair ayarların windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız da nerede olduğunuz bilemeyenler için de konuyu incelemeye aldık. Bundan sonraki süreç içerisinde var olan dosyaları ya da internet üzerinden indirdiğimiz veya gezinti sağladığımız sitelerden gelecek virüslerin önüne geçebilmek için smartscreen yardımcı olacaktır.

Windows 10 smartscreen açamıyorum

Windows 10 smartscreen aktif etmek istiyorum, smartscreen aktif etme, smartscreen devreye alma, smartscreen açamıyorum, smartscreen açılmıyor, smartscreen nasıl açılır, windows 10 smartscreen açma, windows 10 smartscreen açma işlemi nereden yapılır. Dosyaların güvenli bir şekilde açılabilmesi için smartscreen aktif hale getirilmesi yönündeki ayarlar için aşağıdaki ayarlar yeterlidir.

Windows 10 smartscreen aktif etme

Kullanımını sağlamış olduğumuz Windows 10 işletimli bilgisayarımız içerisinde smartscreen ayarlarını aktif hale getirebilmek için bilgisayarın arama alanı bölümüne geliyoruz. Arama alanı bölümüne ”Uygulama ve tarayıcı denetimi” yazdıktan sonra gelen ilk seçeneğin içerisine giriş yapıyoruz.

Windows 10 smartscreen açamıyorum, smartscreen açma, smartscreen aktif etme, smartscreen açılmıyor, windows 10 smartscreen aktif etme, windows 10 smartscreen nasıl açılır

  • Uygulamaları ve dosyaları denetleyin: Engelle
  • Microsoft Edge için SmartScreen: Engelle
  • Microsoft Store uygulamaları için SmartScreen: Engelle
  • Dedikten sonra artık her indirilen dosyanın taraması smartscreen tarafından yapılıp sonrasında çalıştırılma aşamaları gerçekleştirilecektir.
  • Bunu yaptıktan sonra eğer smartscreen size uyarı vermeden dosyalar açılmaya başladıysa bilgisayarı bir kez kapatıp açarak aynı işlemleri tekrar sağlamanız gerekecektir.

Windows 10 smartscreen açamıyorum sorununa dair incelemeleri kapsamlı bir şekilde yaptığımızdan dolayı bundan sonraki gezintilerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Smartscreen Windows 10’un içerisinde barındırmış olduğu güvenlik sistemidir. Yararlı olduğu için dosya bağlantılarıyla çok haşır neşir olan birisinin kullanımında herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Yapılan işlemler sırasında aklınıza takılan bir yer olursa bunu bizimle yorumda memnuniyetle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 smartscreen açamıyorum, smartscreen açma, smartscreen aktif etme, smartscreen açılmıyor, windows 10 smartscreen aktif etme, windows 10 smartscreen nasıl açılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here