Paylaş

Windows 10 skype kaldırma silinmiyor. Bilgisayarınızda yüklü olarak gelen Skype uygulamasını nasıl kaldırılacağına birlikte bakacağız.

Yeni satış yapılan bilgisayarlarda Skype uygulaması yüklü olacak şekilde gelmektedir. Skype sohbet amaçlı kullanılan, görüntülü arama sağlayabildiğiniz, gruplar oluşturulan bir uygulamadır. Genel olarak özel şirketlerin, kurumların kullanımını gerçekleştirdiği uygulamalardan birisidir. Gurbetteki bir akrabanızla, sevdiğiniz ya da eşinizle görüntülü konuşma yapabilmek içinde kullanabileceğiniz uygulamalardan birisidir. Fakat bu uygulamayı kullanmayan birçok kullanıcı var. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda artık kurulu bir şekilde gelmekte olan Skype uygulamasının cihazdan kaldırılması için izlenecek çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bir uygulamayı bilgisayardan kaldırabilmeniz için çeşitli yöntemlerin olduğunu belirtebiliriz. Bunlar içerisinde en kolay olan yöntemleri sizlere aktararak sorunumuzu ortadan kaldıracağız. Kullanmadığınız bir uygulamanın bilgisayarda da görünmesini istemiyorsanız bu ayarları aşağıdaki şekilde yapılandırabilirsiniz.

Windows 10 skype kaldırma silinmiyor

Windows 10 skpye neden kalkmıyor, windows 10 skpye kaldırma, windows 10 skype silme, windows 10 skype nereden silinir, windows 10 skype uygulaması nereden kaldırılıyor, windows 10 skype kaldırılmıyor. Alınan bilgisayarlarda bazı uygulamalar yüklü olarak gelmiş olsa bile bunu daha sonrasında isteğinize bağlı olacak şekilde kaldırabilirsiniz. Kaldırma yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen alan ise ‘’Denetim masası>Programlar kaldır’’ alanına tıklayıp buradan ilgili uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Windows 10 skype nasıl kalkar

Skpye uygulamasının kaldırılabilmesi için bilgisayarınızın yine Denetim masası>Program kaldır bölmesine girerek bu alandan Skype görüp kaldırabilirsiniz. Ama birden fazla yöntemi olduğu için isterseniz sol alt kısımda bulunan arama butonuna Skype yazdığınızda Skype sembolü çıkacaktır.

Windows 10 skype kaldırma silinmiyor, windows 10 skype silme, windows 10 skype kaldırma, windows 10 skype nasıl silinir, windows 10 skype kaldırılmıyor, windows 10 skype nasıl kalkar

Onun üzerine gelerek sağ tıkladığınızda gelen seçeneklerin en altında ‘’Kaldır’’ butonu var buna tıklayıp kaldırma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Kaldırma yöntemini bir diğer olarak yine arama alanına program ekle veya kaldır yazıp aratalım. Bu alanda ise tüm uygulamalarınızı görebileceğiniz ve bütün uygulamaları kaldırmaya imkan bulduğunuz yer gelecektir.

Geldiğiniz bölmede bulunan uygulamalar arasında ‘’Skype’’ uygulamasını gördüğünüzde üzerine basıp kaldır demeniz durumunda kaldırma işlemleri devreye girecektir.  Windows 10 skype kaldırma silinmiyor sorunu ile alakalı olarak takıldığınız sormak istediğiniz bir yer olursa bize yorumdan iletebilirsiniz. Uygulama silinmediyse bir kere bilgisayarınızı kapatıp yeniden açarak aynı işlemi devreye almanız halinde sorun ortadan kalkmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here