Paylaş

Windows 10 sınırlı bağlantı internet yok. Bilgisayarınızda internetinizin gelmemesine yönelik ayarlara beraber göz gezdirerek sorunumuzu gidereceğiz.

İnternet artık bir ihtiyaç haline geldiğinden dolayı sadece bilgisayarlarda değil telefonlarda da bu özelliği aktif bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Telefonlarınız da normal internet bağlantısı varken bilgisayarlarınızda bu bağlantı sınırlı diyorsa çözüme yönelik ayarlarımızı kontrol edeceğiz. Farklı alanlarda yaşanan sıkıntılar ister istemez stres yapmanıza neden olmaktadır. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda internet erişimi yok ya da sınırlı bağlantı hatasının ortadan kaldırılması için gerekenleri inceleyeceğiz. İlk olarak bilgisayarda kablosuz yayında bu sıkıntı varsa kablo bağlantısıyla deneme yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeniz gereklidir. Bağlantıları kontrol ettiğinizde sorun kabloluda da devam ediyorsa yapmanız gereken kontroller bulunmaktadır. İnternetinizin bağlantısının getirilebilmesi için ilk önce modemin kapatılıp tekrar açarak deneme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Windows 10 sınırlı bağlantı internet yok

Windows 10 internet erişimi yok, windows 10 sınırlı erişim, windows 10 internet erişimi sıkıntılı, windows 10 internet bağlantısı neden yok, windows 10 internet sınırlı diyor, windows 10 internet erişimi neden sıkıntılı. Bilgisayarınızdaki sınırlı bağlantının kaldırılması için DNS bağlantılarını da kontrol etmeniz gereklidir. DNS vererek yaşanan sıkıntının önüne geçebilirsiniz.

Windows 10 internet erişimi yok

Bilgisayarınızın wi-fi simgesinin üzerine sağ tıklayıp Ağ ve İnternet ayarları ögesini açın diyerek gelen ekranda Bağdaştırıcı ayarları değiştirin butonuna tıklıyoruz.

Windows 10 sınırlı bağlantı internet yok, windows 10 sınırlı bağlantı hatası, windows 10 bağlantı sınırlı diyor, windows 10 internet erişim yok, windows 10 internet bağlantısı sınırlı, windows 10 sınırlı bağlantıyı kaldırma
  • Açılan ekranda Ethernet ya da Kablosuz yazısının üzerine sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.
  • İnternet protokolü sürüm (Ipv4) olan bölmeye çift tıklıyoruz.
  • DNS alanına 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazarak bağlantıları tekrardan deneyelim.
  • Yine durum düzelmez ise şayet modemin ara yüzünün içerisine girerek bağlantıları gözden geçirmeniz gereklidir.
  • Antivirüs programı kullanıyorsanız eğer bu program kaynaklı karşılaştığınız bir sıkıntı olabilir. Böyle bir sıkıntının önüne geçmek içinde yapmanız gereken devre dışı bırakarak yeniden deneme işlemlerini yapmak olacaktır.
TAVSİYE YAZI: Windows 10 pano geçmiş gösterilemiyor

Sınırlı internet bağlantısı bu belirtilen işlem aşamaları sonrasında da giderilmediyse eğer internet servis sağlayıcısını arayarak onlara durumun bu şekilde olduğunu bildirmeniz gerekiyor. Durum neticesinde ilgili kontroller sağlanacak ve gerekilirse arıza kaydı oluşturarak sorun giderilecektir. Ama problem bilgisayarınızla alakalıysa eğer sorun için kendiniz bilgisayardaki sıkıntıyı yukarıdaki belirtilen işlemlerle giderebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here