Paylaş

Windows 10 simge görünüm ayarları yapma. Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan simgelerin boyutlarını yani görünümlerini nasıl ayarlanacağını ele aldık.

Bizim olan bilgisayarımızda var olan tüm işlemlerin tek yetkilisi biz olmaktayız. Yani bilgisayarı sizden başka kimsede kullanıyorsa o da kendine göre olan ayarları kendi içerisinde sağlamaktadır. Ortak kullanım sağlanan bir bilgisayar kullanıyorsanız eğer bilgisayar açılımında hali hazırdaki simgelerin yerleri değişebilir. Ayarlarla oynanabilir veya istenmeyen bağlantılar diğer kullanıcı tarafından kaldırılabilir. Bilindiği üzere artık yeni alınan bilgisayarların işletim sistemi windows 10 olarak gelmektedir. Haliyle windows 10 kullanımı her geçen gün artmasından dolayı işletim sisteminizin içerisindeki simgelerin boyutlarıyla ilgili ayarlamaları nasıl yapacağınıza göz atacağız. Bilgisayarı aldıktan sonra gerekli olan masaüstü simgelerini getiriyoruz. Simgelerin görünüm ayarlarından rahatsızlık duyuyorsanız bu ayarları kendinize göre tekrardan değiştirebilirsiniz.

Windows 10 simge görünüm ayarları yapma

Windows 10 simge görünümü, windows 10 simgeleri küçültme, windows 10 simgeleri büyültme, windows 10 masaüstü ekranında bulunan simgelerin görünümlerini ayarlama, windows 10 simge görünüm ayarları nasıl yapılır. Bilgisayarımıza oyun, uygulama ya da programları indirdiğimizde bunların içerisine girmek için masaüstünde simgeler bulunmaktadır. Bu simgelerin görünümlerinden rahatsızlık duymanızla beraber istediğiniz görünüme getirebilirsiniz

Windows 10 simgelerin görünümü

Şimdi öncelikle masa üstünde bulunan simgelerin boyutları orta boyutlu olarak gelmektedir. Bunu siz isteğe bağlı büyültüp küçültmesini sağlayabilirsiniz. Eminim bu ayarları çoğu kullanıcı bilmektedir. Ama bilgisayar kullanımına yeni yeni başlayan kitle sayısı fazla olduğu için onları da unutmamız gerekiyor.

Windows 10 simge görünüm ayarları yapma, windows 10 simge ayarları, windows 10 simge görünümü, windows 10 simgeleri küçültme, windows 10 simge boyutları, windows 10 simge büyültme

Simgeleri büyültmek ya da küçültmek için fareyi masa üstü ekranına getirerek boş bir alanına sağ tıklayıp gelen ekran üzerinden de Görünüm alanına girişimizi sağlıyoruz.

  • Büyük simgeler
  • Orta boyutlu simgeler
  • Küçük simgeler olmak üzere gerekli bilgilendirmeleri göreceksiniz.

Simgeler büyükse küçültmek istiyorsanız küçük simgeleri tercih edebilirsiniz. Küçükten büyüğe ya da orta boyuta çekmek isterseniz kendiniz buradan ayar sağlayabilirsiniz. Yani görünüm ayarlarını nasıl sağlamak istiyorsanız tercihinize göre işlem yapabilirsiniz. Windows 10 simge görünüm ayarları yapma isteyenler için belirttiğimiz işlemleri devreye koyması halinde sorun kalmayacaktır. Sormak, eklemek istediğiniz bir yer varsa bunu bizlere yorumdan belirtebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Windows 10 sorun gidermeyi çalıştırma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here