Windows 10 sifre sıfırlama yapamıyorum. Windows 10 için koyulan şifrenin unutulması sonrasında şifrenin resetleyip kırılması için uygulanacak yöntemleri kaleme alacağız.

Her geçen gün teknoloji ilerledikçe bilgisayarlarımıza tanımlı olan windows işletim sisteminin de teknolojiye ayak uydurduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Şirket bilgisayarları ya da iş için kullanım sağladığımız kişisel bilgisayarlarımıza başkaları girmesin diye şifre yapılandırması sağlamaktayız. Sağlanan şifre sonrasında artık siz bilgisayarınızı kilitledikten sonra şifreyi bilmeyen kişiler bilgisayarınıza erişim sağlayamamaktadır. Haliyle bu da sizin güvenli bir şekilde bilgisayarın başka bir yere götürmenize sebebiyet vermektedir. Yani acil bir işiniz çıktı ancak bilgisayarınızda size özel bilgilerin hiç kimse tarafından gözükmesini istemiyorsunuz. Bunun için hemen windows 10 işletim sistemli bilgisayarınıza bir şifre belirlemelisiniz. Ancak unutkan bir yapıya sahipseniz ve koyulan şifre sonrasında ilerleyen zamanlarda şifre unutulursa bu durumda sıkıntıya girebileceğinizi de belirtmekte fayda var. Yani şifrenin sıfırlamasını sağlamanız mümkün ancak bilgisayara giriş yapamıyorsanız bu durumda biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Fakat biz de bu sıkıntıya girmemeniz için ilgili araştırmaları gerçekleştirdik. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Windows 10 sifre sıfırlama yapamıyorum

Windows 10 bilgisayarımı sıfırlamada sorun yaşıyorum, windows 10 şifremi unuttum, windows 10 şifre resetleme, windows 10 şifremi nasıl kırabilirim, windows 10 şifremi nasıl öğrenebilirim? Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara koyulan şifrelerin unutulması gerçekten de kullanıcılara oldukça sorun yaşatmaktadır. Biz de bu sorunları sizler hızlı bir şekilde atlatın diye ilgili araştırmaları gerçekleştirdik. İşlemler için yazımızı incelemeniz yeterlidir.

Windows 10 şifremi hatırlayamıyorum

Windows 10 bilgisayarınıza şifreyi koyduktan sonra artık bu şifreyi hatırlayamıyorsanız bu durumda şifrenin sıfırlanması gereklidir. Bu işlem ise zannedildiği kadar zor bir işlem değildir. İlk olarak sanal bir işletim sisteminin elinizde var olması gerekiyor. Yani bunu flash bellek, cd veya harici disk bağlantısı ile de yapabiliriz. Haricinde kontrollerimizi gerçekleştirelim.

Windows 10 sifre sıfırlama yapamıyorum, windows 10 şifre kırma, windows 10 şifremi hatırlamıyorum, windows 10 şifremi sıfırlayamıyorum, windows 10 şifre resetleme, windows 10 şifremi unuttum

Öncelikli olarak var olan bilgisayarımıza önyükleme ile birlikte boot ettikten sonra sanal bir işletim sistemi üzerinden açılımını gerçekleştiriyoruz. Sağlanan bu işlem sırasında dilediğiniz bir yazılımı kullanabilirsiniz.

Bunun haricinde C: Windows System32 bağlantısını kontrol edip sethc.exe dosyasına geliyoruz. Bu alandan da sethc.exe dosya bağlantı adını değişimine gidiyoruz. Yani buraya yine aynı isimle sethc1.exe adını verebilirsiniz.

Ardından bilgisayarımızı yeniden açıyoruz. Ve devamında karşımıza ”Oturum açma ” ile alakalı bir sayfa gelecektir. Gelen ekranda yapılacak işlemler için SHİFT tuşuna 5 kere basıp çekerek işlemlere devam ediyoruz.

Windows 10 şifremi sıfırlayamıyorum

Sağlanan işlemler sonrasında karşınıza komut ekranı gelecektir. Gelen bu komut ekranında var olan komut alanına ”net user” yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz. Yapılan ve sağlanan bu işlem sonrasında bilgisayarımızda var olan tüm kullanıcı bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Windows 10 sifre sıfırlama yapamıyorum, windows 10 şifre kırma, windows 10 şifremi hatırlamıyorum, windows 10 şifremi sıfırlayamıyorum, windows 10 şifre resetleme, windows 10 şifremi unuttum

Buradan şifreyi değiştirmek istediğimiz hesabı belirlediğiniz andan itibaren ”net user user_name new password” bilgilerini girdikten sonra şifre belirleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 sifre sıfırlama yapamıyorum sağlanan işlemlerle birlikte hem şifrenizi değiştirmiş olacaksınız hem de artık bilgisayarınızda gezintinizi sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikAsus telefonu modem olarak kullanamıyorum
Sonraki İçerikTelefon numarasıyla instagram hesabını bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz