Paylaş

Windows 10 sıfırlarken dosyalarım silinmesin. Bilgisayarınızda bulunan dosyaların silinmeden sıfırlama yapmak için yapılacak ayarları sunacağız.

Bilgisayarımızda oluşan temel sıkıntılardan ötürü eskiden bir bilgisayarcı çağırıp ondan format atmasını isterdik. Ama teknolojinin gelişimi ile beraber cihazlardaki özelliklerde artmış bulunmaktadır. Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcılar artık yaşanan sıkıntılarla ilgili bir bilgisayarcıya ihtiyaç duymamaktadır. Her türlü işlemi işletim sistemi zaten kendisine sunmaktadır. Sıfırlamayı dahi kendiniz bilgisayarınızın üzerinden sağlayabiliyorsunuz. Ayarlar bölümüne giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ‘’Güncelleştirme ve güvenlik’’ alanına girip buradan ayarlarınızı yapabilirsiniz. Sol menüde bulunan ‘’Kurtarma’’ alanına girdiğiniz de ‘’Bu bilgisayarı sıfırla’’ alanına tıklayıp işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Ama bazı kullanıcılar bu işlemi yapmadan önemli dosyalarının silinmesini istememektedir. Bunun nasıl devreye girebileceği merak konusu olduğu için bu yönde araştırmalarımızı tamamladık. Ayarları yazımızda anlattığımız şekilde işleme alırsanız dosyalarınız silinmeden bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Windows 10 sıfırlarken dosyalarım silinmesin

Windows 10 dosyalarım silinmeden sıfırlama yapmak istiyorum, windows 10 formatlarken dosyalar silinmesin, windows 10 bilgilerim silinmeden sıfırlama, windows 10 dosyaları koru, windows 10 dosyaları koruyarak nasıl sıfırlama yapılabilir. Dosyalar silinmeden sıfırlamaya gitmek istiyorsanız alınacak önlemleri ve yapılacak işlemleri birlikte işleme alacağız. Sıfırlama işlemlerine hazırsanız ayarlara başlayabiliriz.

Windows 10 kişisel dosyaları koru

Yukarıda belirttiğimiz üzere ayarlar alanından kurtarma bölümüne giriş sağlıyoruz. Bu bilgisayarı sıfırla dediğiniz de ‘’Her şeyi sil’’ ve ‘’Tüm verileri sıfırla’’ seçeneğinin haricinde ‘’Dosyalarımı koru’’ seçeneği de karşınıza gelecektir.

Windows 10 sıfırlarken dosyalarım silinmesin, windows 10 dosyaları koruyarak format atma, windows 10 dosyalar silinmesin, windows 10 sıfırlama dosyayı silmesin, windows 10 dosyaları koruma, windows kişisel dosyaları koru

Dosyaları koru üzerinden ilerleme yaparsanız mevcutta bulunan dosyalar silinmez. Ancak indirilen uygulamaların silineceğini belirtebiliriz. Yine de her ihtimale karşı sizin bilgisayarınız C: ye kayıtlı ise dosyaları C: ye D:ye kayıtlı ise dosyaları D:ye kaydederek önlemlerimizi alabiliriz.

Önlemleri belirtilen şekilde aldıktan sonra artık sıfırlamayı başlatabilir ve dosyalar silinmeden bir sıfırlama işlemi sağlayabilirsiniz. İstemiş olduğunuz Windows 10 sıfırlarken dosyalarım silinmesin yazımızla beraber belirttiğimiz ayarları sağlamanız yeterlidir.

Olur da ayarlar noktasında takıldığınız bir yer olursa bize yorumdan durumu paylaşabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Windows 10 masaüstü simgeler yer değiştiriyor yazımıza bakabilirsiniz.

Windows 10 sıfırlarken dosyalarım silinmesin, windows 10 dosyaları koruyarak format atma, windows 10 dosyalar silinmesin, windows 10 sıfırlama dosyayı silmesin, windows 10 dosyaları koruma, windows kişisel dosyaları koruWindows 10 sıfırlarken dosyalarım silinmesin, windows 10 dosyaları koruyarak format atma, windows 10 dosyalar silinmesin, windows 10 sıfırlama dosyayı silmesin, windows 10 dosyaları koruma, windows kişisel dosyaları koru

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here