Paylaş

Windows 10 ses simgesi gözükmüyor. Bilgisayarınızda ses butonu kayboldu ya da artık çıkmıyorsa neler yapılması gerekiyor anlatımını sağlayacağız.

Bir çok işlemlerimizi bilgisayar üzerinden hallediyoruz. Kimi kullanıcılar ise işlerinin tamamını bilgisayarları üzerinden ilerletmektedir. Bilgisayarlarda var olan ses ayarları ise izlenecek olan video bağlantıları, yapılan görüşmeler ve iletişiminiz de önemli yer oynamaktadır. Bazen bu alan hiç kullanılmasa da ses ayarıyla ilgili bir değişim yapmak istediğiniz sırada hemen ekranın sağ alt tarafına bakmaktayız. Windows 10 kullanıcıları bu alanda var olan simgenin artık gözükmediğini buna bağlı nerede olduğunu bilmek içinde araştırma içerisine girmektedir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın ilk olarak driver kontrolleri sağlandıktan sonra driver da herhangi bir eksiklik olmamasına rağmen ses butonunun kaybolmaması sıkıntıya sokmaktadır. Ses simgesinin tekrar geri getirilebilmesi için izlenmesi gereken tüm aşamaların kontrolleri tarafımızdan yapılmıştır. İzleyeceğiniz yöntemler sonrasında ses simgesinin tekrar geri gelmesini sağlayabilirsiniz.

Windows 10 ses simgesi gözükmüyor

Windows 10 ses ayarı nerede, windows 10 ses simgesini bulamıyorum, windows 10 ses simgesi görünmüyor, bilgisayarımda ses ayarı yok, bilgisayarımda ses simgesi nereye gitti, pc ses simgesi bulamıyorum, ses simgesi görünmüyor windows 10. İşletim sistemi windows 10 olan kullanıcılarda ses simgesinin görünmemesi ses ayarlarındaki kontrolün onda olmadığını işaret etmektedir. Böyle hatalarda hemen bilgisayarınızı sıfırlamaya gerek bulunmamaktadır. Gerçekleştirilen bir kaç adım ile beraber sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır.

Windows 10 ses simgesi nerede

Ses simgesi genellikle bilgisayarının görev çubuğunda sabit olacak şekilde durmaktadır. Ancak bu alanda yapılan bazı ayarlar sonrasında ses simgesi gitmiş olabilir. Haliyle bu da sizleri üzüntü içerisine sokacaktır.

Windows 10 ses simgesi gözükmüyor, ses simgesi kayboldu, ses simgesi gözükmüyor, bilgisayarımda ses simgesi yok, windows 10 ses simgesi yok, windows 10 ses simgesi nerede

  • Ses simgesinin geri gelebilmesi için bilgisayarınızın görev çubuğu alanına gelerek buraya sağ tıklayıp oradan da ”Görev çubuğu ayarları” alanına erişim sağlıyoruz.
  • Görev çubuğu alanına girdikten sonra sayfayı az bir şey aşağıya doğru çektiğiniz de ise karşınıza ”Bildirim alanı” yazısı gelecektir.
  • Bildirim alanı yazısının altında bulunan seçenekler içerisinde yer alan ”Sistem simgelerini aç veya kapat” ikonuna tıklıyoruz.
  • Buraya giriş yaptıktan sonra ses düzeyi kapalı konumdadır. Orayı aktif hale getirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Bazılarınız da burası gri olarak gelebilir böyle bir durumda da ”Denetim masası>Sistem güvenlik>Sistem>Aygıt yöneticisi>Ses video ve oyun denetleyicileri giriş yapıyoruz.
  • Onun hemen altında ses kartınızın adı yer alacaktır. O ismin üzerine gelerek sağ tuşla ”Kaldır” işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
  • Ardından bilgisayarının yeniden başlatılması halinde ses simge bağlantıları eskisi yerine geri yüklenecektir.

Windows 10 ses simgesi gözükmüyor, ses simgesi kayboldu, ses simgesi gözükmüyor, bilgisayarımda ses simgesi yok, windows 10 ses simgesi yok, windows 10 ses simgesi neredeWindows 10 ses simgesi gözükmüyor, ses simgesi kayboldu, ses simgesi gözükmüyor, bilgisayarımda ses simgesi yok, windows 10 ses simgesi yok, windows 10 ses simgesi nerede

Windows 10 ses simgesi gözükmüyor oluşan sıkıntının giderilmesi yönündeki ayarlarınıza müdahale de bulunabilmeniz için işlemlerinizi belirtilen şekilde ilerletirseniz sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here