Paylaş

Windows 10 resim ön izlemesi çıkmıyor. Bilgisayarınızda resimler yerine simgeler geliyorsa bunu düzeltebilmek için yapılması gerekenleri ele almış bulunuyoruz.

Bilgisayarlarınızda sürekli olarak dosya gönderimi yapan biriyseniz resim ön izlemesi oldukça işe yaramaktadır. Klasörler içerisinden bir resim göndermeye çalıştığınızda simge görünüp resim görünmüyorsa hangisini göndereceğiniz konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz. Önceden bir ön izleme yapmak elbette ki faydanıza olmaktadır. Windows 10, Windows 7, Windows 8 işletim sistemlerinde resim ön izlemesini göremeyen kullanıcılar için bu sorunun giderilmesine ilişkin kontrolleri sağlamış bulunuyoruz. Birlikte gerçekleştireceğimiz ayarlar sonrasında artık bu sorununuz tarih olacaktır. Tüm simgeleri artık küçük resim şeklinde görebileceksiniz. Zaten ayarlar için gireceğimiz yerde işaretli olan seçenekten dolayı resimler simge şeklinde görünüyormuş diye kendinize soracaksınız. Şimdi hazırsanız eğer işlemlerimize başlayabiliriz.

Windows 10 resim ön izlemesi çıkmıyor

Windows 10 bilgisayarımda resim ön izlemeleri gelmiyor, windows resim ön izlemeleri bende çıkmıyor, windows 10 resim ön izlemeleri neden görünmüyor, windows 10 resim ön izlemeleri görünsün, windows 10 simge yerine resim ön izlemeleri gelsin. Simgelerin yerini küçük resimler alsın istiyorsanız eğer bilgisayarınız üzerinde yapılması gereken ayarlardan bahsederek sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

Windows 10 resim yerine simge çıkıyor

Masa üstünde bulunan Bilgisayarım ya da bu bilgisayar alanına tıklayıp ayarlara başlıyoruz. Bilgisayarım bölümüne girmenizle beraber sayfanın sol üst alanında dosya yazısını göreceksiniz.

Windows 10 resim ön izlemesi çıkmıyor, windows 10 resim ön izlemesi gelmiyor, windows 10 resim ön izlemesi yok, windows 10 resim ön izlemesi görünmüyor, windows 10 resim ön izlemesi neden yok, windows 10 resim yerine simge var
  • Beraberinde karşınıza gelen ekranda Klasör ve arama seçeneklerini değiştir diye bir yazı olacaktır.
  • Buraya girdiğinizde üst alanda bulunan seçeneklerden de Görünüm bölümüne giriyoruz.
  • Son olarak gelişmiş ayarların hemen altında bulunan seçenekler içerisinde,
  • Her zaman simge göster, küçük resim gösterme yazısını bulmanız gerekecektir.
  • Burası muhtemelen tikli olarak işaretlidir. Tiki kaldırmanızla birlikte artık sorun ortadan kalkmış olması gerekiyor.
  • Bundan sonra klasörler içerisindeki dosyaların tamamı küçük resim olarak görünecektir. Simge yerini küçük resimlere bırakacaktır.
Windows 10 resim ön izlemesi çıkmıyor, windows 10 resim ön izlemesi gelmiyor, windows 10 resim ön izlemesi yok, windows 10 resim ön izlemesi görünmüyor, windows 10 resim ön izlemesi neden yok, windows 10 resim yerine simge var

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda resim ön izlemesi yerine çıkan simgelerden sıkıldıysanız yukarıdaki adımları takip ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Olur da bu konu dışında merak ettiğiniz farklı konular varsa bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here